Юна екоактивістка зі Швеції отримала альтернативну Нобелівську премію

Шведська екологічна активістка Грета Тунберг 25 вересня отримала премію "За правильний спосіб життя" (Right Livehood Award) однойменного шведського фонду, яку також називають альтернативною Нобелівською премією

Церемонія вручення нагороди відбувається у столиці Швеції Стокгольмі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Тунберг отримала нагороду за те, що "надихає і посилює політичну вимогу для негайних дій на захист клімату", пояснюється в заяві фундації Right Livehood.

Іншими лауреатами престижної премії стали китайська захисниця прав жінок Го Цзянмей, захисниця прав людини у Західній Сахарі Амінату Хайдар та Даві Копенава, який виступає за права корінних народів Бразилії. Кожен з лауреатів отримає грошову винагороду розміром один мільйон шведських крон ($103 тис).

Зазначимо, що Грета Тунберг вже більше року організовує акції протесту "П'ятниці заради майбутнього" (Fridays for Future), домагаючись більш ефективного захисту клімату. Її щотижневий шкільний страйк переріс у міжнародний екологічний рух, до якого приєдналися сотні тисяч людей по всьому світу.

Нагадаємо, 23 вересня шведська активістка Ґрета Тунберґ, яка вже стала символом світового екологічного руху молоді, виступила перед лідерами різних країн, що зібралися на саміті ООН, присвяченому стримуванню зміни клімату. "Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами. Все, про що ви можете говорити – це гроші, і казочки про вічне економічне зростання. Як ви смієте?" – заявила Тунберг.

Після цього шведська екологічна активістка Грета Тунберг і ще 15 дітей і підлітків з 12-ти країн світу подали скарги до Комітету ООН з прав дитини.

Довідка: Альтернативну Нобелівську премію засновано 1980 року. Її нагородний фонд поповнюється за рахунок добровільних пожертв. Премію присуджують за захист прав людини, захист довкілля та миру. Премія фонду Right Livelihood Award Foundation вручається щорічно чотирьом людям чи організаціям, яких, на думку засновника фонду шведсько-німецького мецената Якоба фон Ікскюля, проігнорували під час вручення традиційної Нобелівської премії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme