"Ви вкрали мої мрії і дитинство": Юна екоактивістка "відшмагала"словом лідерів світу в ООН

Шведська активістка Ґрета Тунберґ, яка вже стала символом світового екологічного руху молоді, виступила перед лідерами різних кранї, що зібралися на саміті ООН, присвяченому стримуванню зміни клімату

"Ви вкрали мої мрії і дитинство": Юна ек…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Це все – неправильно. Я не маю бути тут. Я маю бути у школі – на іншому боці океану", – наголосила активістка в емоційному зверненні до лідерів світу.

Тунберґ звинуватила посадовців в тому, що вони не вживають необхідних дій, щоб попередити кризу в сфері клімату і зневажають наукові факти, що підтверджують наближення екологічної катастрофи.

"Ви всі звертається до нас, молоді, у пошуку надії. Як ви можете? Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами. Але мені іще пощастило. Люди страждають. Люди вмирають, екосистеми руйнуються. Ми – на порозі масового вимирання, і все, про що ви можете говорити – це гроші, і казочки про вічне економічне зростання. Як ви смієте?" – заявила активістка.

Разом із 15 молодими активістами з 12 країн Ґрета оголосила про подання скарги до ООН. В скарзі активісти заявляють, що своєю бездіяльністю в сфері збереження клімату, світові лідери порушують права дітей.

Ґрета витратила два тижні, аби на яхті дістатися США з Європи. Напередодні саміту активістка взяла участь у велелюдному марші за клімат в Нью-Йорку. Акція протесту відбулась напередодні Саміту ООН в багатьох великих містах Америки, Європи, Азії та Африки.

Більше 100 очільників держав світу зібрались цього тижня у Нью-Йорку на щорічне засідання Генеральної Асамблеї ООН. Основною темою засідання є вирішення проблеми зміни клімату.

"Визнаймо, у нас не залишилось часу. Ми програємо боротьбу зі зміною клімату. Необхідність діяти не може бути очевиднішою і саме тому я скликаю саміт за клімат", – заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш пресі перед самітом.

Гутерреш закликав учасників представити конкретні плани дій. Хоча більша частина світу – 195 країн підписали Паризьку угоду, а 186 з них вже її ратифікували, Сполучені Штати, де викиди парникових газів є значними, за керівництва президента Трампа, оголосила про вихід з угоди.

Нагадаємо, на Кліматичному саміті у штаб-квартирі ООН генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що для боротьби з кліматичною кризою доведеться змінити структуру економік та багато сфер суспільного життя, бо інакше наслідки глобального потепління будуть руйнівними.​

Напередодні кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку глави 32 держав та урядів з чотирьох континентів підтримали нову кліматичну ініціативу, висунуту президентом Австрії Александером Ван дер Белленом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme