Євросоюз не зможе узгодити єдину позицію щодо "Північного потоку-2"

Європейському Союзу не вдається узгодити єдину позицію по газопроводу "Північний потік-2", який повинен бути прокладений на дні Балтійського моря

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

12 жовтня, під час наради в Брюсселі на рівні експертів, ряд країн ЄС заявили про необхідність переговорів між Єврокомісією та Росією щодо умов експлуатації газопроводу, разом із тим, інші держави виступили проти таких переговорів.

Повідомляється, що за заявою юристів ЄС, такі переговори не входять в компетенцію Єврокомісії, яка не має права вимагати переговорів про об'єкт, що знаходиться поза територією ЄС.

"У нескінченній суперечці Німеччина, яка підтримує проект "Північний потік-2", опинилася в меншості, оскільки багато інших країн солідарні з Польщею й республіками Балтії, виступаючими проти прокладання нового газопроводу з Росії", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Брюссель хоче заблокувати інвестиції в проект "Північний потік-2", змінивши газові директиви.

Довідка: Розпочати будівництво "Північного потоку-2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери планують у квітні 2018 року.

1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії.

Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку". Завершити будівництво планують до кінця 2019 року.

Європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall – встигли надати фінансування проекту "Північний потік 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Тим часом Польща хоче повністю зупинити будівництво "Північний потік-2", який Росія планує збудувати в обхід України.

Окрім того, Литва категорично проти Північного потоку-2. Литовський президент Даля Грібаускайте обіцяє допомогти Україні в блокуванні ініціатив щодо розширення газопроводу Nord Stream.

22 червня президент України Петро Порошенко і президент Європейської Ради Дональд Туск обговорили загрози проекту спорудження газопроводу "Північний потік-2", а голова Верховної Ради України Андрій Парубій очікує, що найближчим часом буде узгоджено і підписано спільний лист-звернення до Європейської комісії України, Польщі та Литви про неприпустимість реалізації проекту "Північний потік-2" і загроз, які він несе.

Єврокомісія затвердила свою пропозицію про отримання мандату від держав-членів на проведення переговорів з Росією щодо проекту "Північний потік-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme