Єврокомісія хоче бути переговорником з Росією щодо "Північного потоку-2"

Єврокомісія затвердила свою пропозицію про отримання мандату від держав-членів на проведення переговорів з Російською Федерацією щодо проекту "Північний потік-2"

Про це повідомив керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

"У випадку Nord Stream-2 існує низка правових, економічних і політичних проблем, які потрібно обговорити, і які вимагають певних правових рамок. З цією метою ЄС прагне отримати від держав-членів мандат на проведення переговорів з РФ. Комісія затвердила свою пропозицію щодо такого мандату, яку наразі обговорюють з державами-членами", - сказав Вагнер.

За його словами, ЄС більше двох десятиліть продовжує удосконалювати загальну енергетичну політику, засновану на внутрішньому енергетичному ринку ЄС газу і електрики, спрямовану на зниження впливу на навколишнє природне середовище і клімат.

"Однак держави-члени зберігають за собою право приймати рішення про їхній енергетичний баланс", - додає Вагнер.

Нагадаємо, європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall - встигли надати фінансування проекту "Північний потік 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Тим часом Польща хоче повністю зупинити будівництво "Північний потік-2", який Росія планує збудувати в обхід України.

Крім того, Литва категорично проти Північного потоку-2. Литовський президент Даля Грібаускайте обіцяє допомогти Україні в блокуванні ініціатив щодо розширення газопроводу Nord Stream.

22 червня президент України Петро Порошенко і президент Європейської Ради Дональд Туск обговорили загрози проекту спорудження газопроводу "Північний потік-2".

Довідка: Розпочати будувництво "Північного потоку-2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери планують у квітні 2018 року. 1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку". Завершити будівництво планують до кінця 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme