Єврокомісія відхилила проект держбюджету Італії

Європейська комісія відхилила проект державного бюджету Італії через те, що він не відповідає фінансовим правилам єврозони

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на прес-конфереції у Брюсселі, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

Він нагадав, що Єврокомісія рекомендувала Італії зменшити дефіцит до 0,6% ВВП у 2019 році. Однак проект італійського бюджету, навпаки, передбачає збільшення дефіциту - до 1% ВВП наступного року.

"З жалем сьогодні ми підтверджуємо наші попередні оцінки, що проект державного бюджету Італії серйозно суперечить рекомендаціям. Критерій щодо заборгованості слід вважати невиконаним, і таким чином початок процедури надмірного дефіциту є виправданим", - сказав Домбровскіс.

Він підкреслив, що маючи величезний державний борг, Італія планує значні зовнішні запозичення замість необхідних фіскальних заходів скорочення.

"Італійський борг залишається на рівні 131% від ВВП. В тому, що пропонує уряд Італії, ми бачимо ризик сповзання країни до нестабільності", - зазначив він.

Єврокомісар із питань бюджету П'єр Московісі заявив, що італійський уряд не навів жодних джерел додаткових фінансових надходжень, із яких планується фінансувати додаткові заплановані видатки.

Домбровскіс додав також, що Єврокомісія готова до діалогу з Італією, і згідно з процедурою країни ЄС мають час на коригування фіскальних показників бюджету до винесення подальших рішень, в тому числі ймовірних санкцій.

Нагадаємо, 13 листопада міністр фінансів Джованні Тріа надіслав комісару ЄС з економічних питань П'єру Московісі і віце-президенту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу довгоочікувану відповідь на їхнього листа з проханням до італійського уряду переробити свій проект бюджету, який порушує зобов'язання країни відповідно до фіскальних правил ЄС.

Із відповіді стало зрозуміло, що італійський уряд зробив лише невелику поступку і вирішив не змінювати свій бюджет.

Довідка: Минулого місяця Європейська комісія відхилила проект бюджету Італії, заявивши, що він різко порушує фіскальні правила Європейського Союзу та може значно збільшити і без того великий державний борг.

Італія може зіштовхнутися з фінансовими санкціями ЄС, якщо не домовиться про розмір видатків на наступний рік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme