ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Італія, попри можливі санкції ЄС, не змінить бюджет

Італійський уряд вирішив не змінювати свій бюджет, незважаючи на можливість санкцій Європейського Союзу проти нього

Depo.Світ
14 листопада 2018 09:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Politico.

Пізно ввечері у вівторок, 13 листопада, міністр фінансів Джованні Тріа направив комісару ЄС із економічних питань П'єру Московісі та віце-президенту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу довгоочікувану відповідь на їхнього листа з проханням до італійського уряду переробити свій проект бюджету, який порушує зобов'язання країни відповідно до фіскальних правил ЄС.

Так, лідер руху "П'яти зірок" і віце-прем'єр-міністр Луїджі Ді Майо після засідання кабінету міністрів розповів, що італійський уряд зробив невелику поступку, включивши так звані "захисні застереження", які будуть автоматично ініційовані для уникнення перевищення відношення державного боргу до ВВП у 2,4% у 2019 році та продажу деяких об'єктів державної нерухомості.

"Ми не перевищимо дефіцит 2,4%, і ми очікуємо, що в наступному році економічне зростання складе 1,5%", - сказав ді Майо, вийшовши з офісу прем'єр-міністра Джузеппе Конте.

"Якщо Брюсселю сподобається наш план, ми щасливі, якщо ні, ми йдемо далі", - додав інший віце-прем'єр Італії Маттео Сальвіні.

Нагадаємо, крайній термін подачі італійським урядом відповіді на запитання Єврокомісії минув. Досі офіційну відповідь Рима не опубліковано.

Довідка: Минулого місяця Європейська комісія відхилила проект бюджету Італії, заявивши, що він різко порушує фіскальні правила Європейського Союзу та може значно збільшити і без того великий державний борг.

Італія може зіштовхнутися з фінансовими санкціями ЄС, якщо не домовиться про розмір видатків на наступний рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ