Японський міністр на катері придивився до Курил, які належать РФ

Міністр державних земель Японії Акіхіро Ота здійснив огляд Південних Курильських островів з борту патрульного корабля японської берегової охорони

Японський міністр на катері придивився д…

Про це повідомляє прес-служба японського уряду, передає ДеПо з посиланням на ТАСС.

Під час своєї поїздки Ота ознайомився з роботою японських прикордонників в районах, що примикають до вод Південних Курил, які в Токіо вважають окупованою Росією японською територією.

«Патрулювання прикордонних районів має велике значення, - підкреслив міністр. - Ми розраховуємо, що берегова охорона забезпечить повний захист наших територіальних вод ».

Ота став вже другим членом японського уряду, який провів огляд Південних Курил за останні два дні. Напередодні його також здійснив держміністр у справах Окінави і північних територій (йдеться про окуповані Росією Південно Курильські острови - ред.) Сюн'іті Ямагуті.

З моменту приходу до влади в Японії уряду під керівництвом прем'єра Сіндзо Абе члени його кабінету вже три рази проводили огляд Південних Курил. Місцеві спостерігачі відзначають, що такі поїздки, як правило, є сигналом Токіо про бажання продовжити обговорення територіальної проблеми з РФ.

З серпня минулого року Японія і Росія проводили консультації на рівні заступників глав МЗС з питання про мирний договір, підписання якого в Токіо пов'язують з поверненням Південних Курил. Останній раунд цих переговорів відбувся 31 січня поточного року.

У травні ряд японських ЗМІ повідомив, що Токіо відмовився від проведення цих консультацій через загострення ситуації в Україні та приєднання Японії до санкцій щодо Росії.

Як повідомляв ДеПо , в серпні екс-міністр оборони Японії Юріко Коїке заявила, що японські острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї, окуповані СРСР в 1945 році, можуть повернутися Японії за кримським сценарієм.

«За дивною іронією долі, серед теперішніх жителів Курил дуже багато етнічних українців. Цікаво, якби, наприклад, на острові Ітуруп, де українці становлять близько 60% населення, відбувся референдум про приєднання до Японії, Володимир Путін визнав би його результат так само легко, як в Криму? » - заявила тоді японський екс-міністр .

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme