Тайконавти: Фоторепортаж про перших китайців, які створюватимуть космічну станцію

З космодрому на кордоні китайської провінції Ганьсу і автономного району Внутрішня Монголія здійснений запуск ракети-носія "Чанчжен-2F" ( "Великий похід-2F") з кораблем "Шеньчжоу-12", на борту якого на орбіту Землі вирушили китайські космонавти

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Тайконавти: Фоторепортаж про перших кита…

Троє членів екіпажу, 56-річний Чи не Хайшен, 54-річний Лю Бомін і 45-річний Тан Хунбо стануть першими тайконавтами (так називають китайських космонавтів), яким належить освоювати створювану на орбіті Землі китайську космічну станцію.

56-річний Чи не Хайшен, 54-річний Лю Бомін і 45-річний Тан Хунбо стануть першими тайконавтами

Члени екіпажу стануть першими "постояльцями" базового модуля китайської космічної станції "Тяньхе", який був запущений Китаєм 29 квітня.

китайська космічна станція тяньхе

Довжина модуля "Тяньхе" - 16,6 метра, діаметр - 4,2 метра, стартова вага - 22,5 тонни. Це найбільший і найважчий космічний апарат, коли-небудь побудований в Китаї.

вантажний корабель "Тяньчжоу-2"

В кінці травня до споруджуваної станції був відправлений вантажний корабель "Тяньчжоу-2", успішне стикування відбулося 30 травня. Вантажівка доставила на орбіту 1,95 т палива і 4,69 т інших вантажів.

Чи не Хайшен - командир екіпажу

Чи не Хайшен - командир екіпажу, найдосвідченіший китайський космонавт, це його третій політ в космос. Раніше він літав на орбіту в 2005 році, а в ході польоту в 2013 році він вивчав технології стиковки на орбіті.

Лю Бомін, другий член екіпажу

Лю Бомін, другий член екіпажу, перший раз літав у 2008 році. Ще студентом він дізнався про підготовку пілотованих місій і подав заяву на навчання пілотування військових літаків потай від батьків. Він став льотчиком-винищувачем в 1990 році і налітав понад тисячу годин.

Тан Хунбо

Наймолодший член екіпажу - Тан Хунбо, єдиний з трійки раніше не літав в космос, повідомляють ЗМІ Китаю. Його підготовка до польоту тривала 11 років -  значно більше часу, ніж він очікував.

китайські астронавти

Планується, що космонавти пробудуть на орбіті до вересня, після чого їм відправлять зміну.

тайконавти в космосі

В ході тримісячної експедиції космонавти повинні двічі вийти у відкритий космос для установки обладнання станції.

житловий відсік китайського космічного корабля

На станції для кожного космонавта призначений індивідуальний житловий відсік, загальними будуть ванна кімната, їдальня і центр зв'язку з управлінням.

тренування членів екіпажу

Відомо, що сукупний час тренування членів екіпажу перед польотом склав понад 6 тис. годин, в тому числі вони пройшли через підводні занурення в повній екіпіровці.

космічний корабель

За наступні півтора року до станції буде здійснено ще 11 польотів, в ході експедицій на неї встановлять додаткові сонячні панелі і два лабораторних модуля.

космонавти з китаю

Відомо, що термін служби модуля "Тяньхе" становить мінімум десять років.

китайські космонавти комуністи

Запуск першого екіпажу національної космічної станції дуже важливий для Китаю, де 1 липня буде відзначатися 100-річний ювілей комуністичної партії.

хто полетить в космос з китаю

Китай з періодичністю раз на кілька років здійснює пілотовані космічні місії. Перша з них ("Шеньчжоу-1") в тестовому режимі (без людей на борту) була здійснена в листопаді 1999 року.

перший китайський космонавт Ян Лівей

КНР вперше відправила в навколоземний простір астронавта в жовтні 2003 року. Ним став Ян Лівей.

Перша жінка-тайконавт Лю Ян

Перша жінка-тайконавт Лю Ян полетіла в космос 16 червня 2012 року. Вона протягом 12 діб перебувала на орбіті Землі, де на китайському орбітальному модулі, спільно з іншими тайконавтами (Лю Ваном і Цзин Хайпен) проводила наукові експерименти.

Нинішній пілотований запуск "Шеньчжоу-12" - перший з жовтня 2016 року. Це буде найдовший термін безперервного перебування (три місяці) китайських космонавтів на орбіті.

Фото: Сіньхуа

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme