Виробник "Бука" вимагатиме від ЄС компенсацію за експеримент по "Боїнгу"

Російський оборонний держконцерн "Алмаз-Антей" включить понесені збитки від введених проти нього санкцій з боку Євросоюзу, а також витрати на дослідження щодо з'ясування причин катастрофи малайзійського Боїнг-777 в позовну заяву про анулювання санкцій, яку подано до загального суду Євросоюзу в Люксембурзі

Про це розповів генеральний директор "Алмаз-Антея" Ян Новіков, передає depo.uaз посиланням на "Известия".

Загальна цифра фінансових втрат не розголошується, проте рахунок йде, ймовірно, на мільйони доларів. У підсумкову суму увійдуть також і витрати в розмірі 10 млн рублів на експеримент, що моделює катастрофу малайзійського Boeing під Донецьком.

"Незважаючи на досить велику вартість робіт, фінансування дослідження причин катастрофи малайзійського Boeing-777 в небі над Україною концерн провів повністю за рахунок власних коштів - у тому числі і повномасштабний натурний експеримент. Вартість експерименту склала близько 10 млн рублів. У результаті введення міжнародних санкцій концерн ППО "Алмаз-Антей" зазнав фінансових втрат, а також була поставлена ​​під сумнів ділова репутація концерну. Ми вважаємо це достатньою причиною для того, щоб підтвердити результатами натурного експерименту теоретичні викладки наших експертів, покликані довести непричетність концерну до трагедії на південному сході України, - заявив Ян Новіков.

За його словами, "Алмаз-Антей" вимагатиме компенсації від Євросоюзу при розгляді справи в Європейському суді.

"За підсумками консультацій з адвокатами було підтверджено, що ми маємо можливість включити понесені витрати в суму позову", - підкреслив гендиректор концерну.

Концерн ППО "Алмаз-Антей" раніше подав позов до загального суду Євросоюзу в Люксембурзі про анулювання санкцій, введених проти компанії.

13 жовтня, коли доповідь про катастрофу Boeing представила Рада безпеки Нідерландів, концерн ППО "Алмаз-Антей" презентував свою версію - доповідь, в якій спростовує результати голландської доповіді. Фахівці концерну провели два натурні експерименти, на яких змоделювали наслідки вибуху ракети класу "земля-повітря" комплексу ППО "Бук". У концерні запевняють, що отримані результати говорять про те, що ракета була запущена з території поселення Зарощенське, а не селища Сніжне, як раніше припускали голландські фахівці.

Зазначимо також, після публікації звіту Нідерландів росіяни змінили статтю у "Вікіпедії" про комплекс "Бук" – вони запевняють, що ракета, що знищила літак, з 2011 року не застосовується в російських частинах протиповітряної оборони, що, на їхню думку, мало б виключати причетність проросійських бойовиків до загибелі 298 пасажирів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme