Вилучено тисячі доз: У Китаї викрили виробництво підробленої COVID-вакцини

Поліція Китаю викрила виробництво підробленої вакцини проти коронавірусу COVID-19

Вилучено тисячі доз: У Китаї викрили вир…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Сіньхуа".

Зазначається, що правоохоронці заарештували понад 80 осіб і конфіскувала понад 3 тисячі доз препарату, який зловмисники видавали за вакцину від коронавирусу.

Продавців фальшивої вакцини працювали у Пекіні, Шанхаї та східній провінції Шаньдун.

Підозрювані, починаючи з вересня 2020 року, заповнювали шприци зі звичайним фізрозчином і продавали його під виглядом вакцини за високою ціною.

Китайська газета Global Times з посиланням на джерело, близьке до великого китайського виробника вакцин, повідомила, що продавці фальсифікату, можливо, мали намір відправити свій "препарат" і за кордон.

Нагадаємо, Угорщина стала першою країною в Євросоюзі, де дозволили використовувати китайську вакцину від коронавірусу виробництва Sinopharm. 

Довідка: 30 грудня 2020 року ДП "Медзакупілі України" уклало договір на постачання 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Відповідно до договору, перші поставки вакцини в Україну для проведення масової вакцинації проти коронавірусу очікуються в лютому.  

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, коментуючи дані про ефективність вакцини Sinovac після клінічних випробувань у Бразилії, зазначив, що це лише проміжний результат, і якщо показники ефективності вакцини за підсумками усіх випробувань будуть становити менше 70%, як це зазначено у договорі, китайська компанія буде зобов'язана повернути Україні гроші. 

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов на зустрічі із депутатами фракції "Слуга народу", що в середині лютого в Україні буде 910 тисяч доз вакцин від коронавірусу в рамках глобальної ініціативи COVAX, тож стартує масова вакцинація. 

29 січня Міністерство охорони здоров’я презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році. Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні має стартувати у лютому: Що відомо вже зараз

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme