Вчені виявили ймовірні зірки з антиматерії

Вчені виявили об'єкти, які, ймовірно, можуть бути зірками з антиматерії

Журналіст стрічки новин
Вчені виявили ймовірні зірки з антиматер…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Physical Review.

На думку вчених, 15 "підозрілих" джерел гамма-променів можуть вказувати на існування "антизірок", які складаються з антиматерії.

Варто додати, що вона майже нічим не відрізняється від матерії, окрім, наприклад, заряду.

Як вважають науковці, після народження Всесвіту кількість матерії та антиматерії була приблизно однакова. Однак згодом відбулись невідомі процеси й тепер не можна виявити хоч якусь помітну кількість антиматерії, попри те що ми живемо у світі, що складається з баріонів.

Нині антиматерію можна отримати або штучно, або у складі космічних променів (позитрони та антипротони). 

Найскладніше з антиматерії синтезувати ядра антигелію. Його походження у космосі все ще викликає багато дискусій. По одній з версій, антигелій можуть викидати у прості зірки з антиматерії.

Існування цих зірок поки частина теорії, оскільки знайти їх серед звичайних дуже важко. Так, антиматерія та матерія випромінюють однакову речовину. Однак, такі унікальні зірки мають притягувати до себе частинки з космосу і ті, потрапивши на поверхню небесного тіла, анігілюються та створюють викид додаткового випромінювання.

Досліджуючи такий процес, вчені дійшли висновку, що, якщо ці об'єкти існують в межах площини Галактики, де можуть притягувати порівняно великі кількості речовини, то на 400 тисяч відомих зірок припадає одна "антизірка".

Однак якщо, вони розташовані вище чи нижче цієї площини, їхнє випромінювання не таке помітне. Це означає, що на 1 "антизірку" припадає на 10 звичайних.

Водночас нині існування "антизірок" ще треба довести, оскільки зафіксовані випромінювання можуть бути пов'язані з пульсарами чи чорними дірами.

Нагадаємо, дещо раніше таємниче тьмяне світло виявили у Всесвіті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme