Таємниче тьмяне світло виявили у Всесвіті

Астрономи Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа виявили таємничий тьмяне світло невідомого походження у Всесвіті

Таємниче тьмяне світло виявили у Всесвіт…

 

Для цього вони скористалися допомогою автоматичної міжпланетної станції New Horizons, яка зараз знаходиться в Поясі Койпера, далеко від світлового забруднення Сонця. Стаття дослідників прийнята до публікації в журналі Astrophysical Journal, передає Depo.ua.

Раніше для оцінки кількості нерозпізнаних галактик у видимому Всесвіті вчені проаналізували зображення Hubble Deep Field, отримане космічним телескопом "Хаббл" в 1995 році. Цей знімок охоплює невелику область в сузір'ї Великої Ведмедиці з майже трьома тисячами галактик.

На основі теоретичної моделі, що дозволяє визначити, скільки галактик занадто тьмяні, щоб "Хаббл" міг їх розгледіти, дослідники визначили, що 90 відсотків галактик, тобто майже два трильйони, залишаються за межами можливостей космічного апарату. Вважається, що ці слабкі галактики формують фонове світіння космосу. Новий вимір фонового світіння або космічного оптичного фону дає більш скромну оцінку числа тьмяних галактик, рівного декільком сотням мільярдів.

Оскільки сонячне світло розсіюється на космічного пилу, створюючи так зване зодіакальне світло, вимір фону залишається проблематичним у внутрішній області Сонячної системи. Однак для апарату New Horizons космос в десять разів темніше, ніж для "Хаббла".

Науковці провели низку коригувань, щоб позбутися від світлового забруднення, викликаного відбиттям світла зірок від міжзоряного пилу. За словами Марка Постман, яскравість світла, що залишилося можна порівняти зі світлом, який створив би темної ночі на стінах спальні з відкритими шторами відкритий холодильник, розташований в іншому будинку на відстані більше кілометра. Джерелом фонового світіння можуть бути карликові галактики, галактичні гало, міжгалактичні зірки і далекі тьмяні галактики.

Нагадаємо, величезна зірка загадково зникла у карликовій галактиці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme