Вчені довели, що домашня робота продовжує життя

Дослідження неодноразово підтверджували, що здоров'я і тривалість життя прямо пов'язані з фізичною активністю

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Lancet.

Зокрема, вона знижує ризик серцево-судинних захворювань - для цього може бути достатньо навіть простої ходьби. Крім того - знижує ризик онкологічних захворювань і психічних розладів.

Є і зворотна залежність. У Великобританії, де 20-25% населення веде малорухливий спосіб життя (менше 30 хвилин помірної фізичної активності на тиждень), з цією тенденцією пов'язують близько 15% смертей, більше 40% серйозних захворювань. Економічні збитки країни перевищує 7 млрд фунтів на рік ($10 млрд).

Нове масштабне дослідження, підготовлене канадськими вченими, підтвердило, що користь приносять не тільки заняття спортом, а й інші види діяльності - включаючи домашню роботу.

У дослідженні брали участь жителі 17 країн - Канади, Швеції, Південної Африки, Китаю, Зімбабве та інших. Автори спеціально підібрали держави з різним рівнем доходів. Вони також залучили людей як з міського, так і сільського середовища. В цілому - понад 130 тисяч осіб у віці від 35 років.

Дослідження тривали з 2003 по 2010 роки. Автори оцінювали рівень фізичної активності учасників, зіставляючи ці дані з рівнем смертності і розвитком серцево-судинних захворювань (на момент початку експерименту, таких хвороб в учасників не було).

Результати показали, що навіть помірний рівень активності (30 хвилин в день або 150 хвилин в тиждень, що відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я) знижує ризик захворювань і передчасної смерті. Якщо перенести це на глобальний масштаб, це означало б, що можна було б запобігти 1 з 12 випадків передчасної смерті, 1 з 20 серцево-судинних захворювань. У людей з високим рівнем активності (понад 750 хвилин в тиждень) позитивний ефект був ще вище.

Дані співвідносяться з рекомендаціями ВООЗ, яка радить дорослим, як мінімум, 150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень (а також силові тренування, як мінімум, двічі на тиждень). Організація відзначала, що це може бути як спорт, так і домашня робота, ходьба і інші види активності.

Нагадаємо, що, за інформацією ВООЗ, менше половини українців щеплені від небезпечних хвороб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme