В США «поцілунковий клоп» заразив «новим СНІДом» більше 300 тис. осіб

Американський «поцілунковий клоп» (Тріатомовий клоп), укус якого є причиною хвороби Шагаса, вже уразив мінімум 300 тисяч жителів США

В США «поцілунковий клоп» заразив «новим…

Рівень поінформованості американських лікарів про симптоми захворювання поки залишається низьким і багато випадки просто не діагностуються, передає ДеПо з посиланням на NEWSru.com.

А так як піддаються захворюванню в основному бідні жителі околиць, багато з яких є нелегальними іммігрантами, то справжні масштаби хвороби залишаються невідомими, повідомляє The Daily Mail.

Дослідники констатували, що хвороба може бути переможена, але для цього її необхідно спочатку виявити. Становище ускладнюється тим, що в багатьох випадках хвороба Шагаса протікає безсимптомно, і те, що вона стала причиною смерті людини, з'ясовується тільки після її розтину.

Хвороба Шагаса (американський трипаносомоз) поширена виключно на американському континенті, будучи близьким «родичем» африканського трипаносомоза (сонна хвороба). У країнах Латинської Америки нею, за різними оцінками, заражено від 11 до 13 мільйонів осіб. В основному це бідні верстви населення, які живуть у відкритих старих домівках, в яких часто заводяться клопи. Один з них - «поцілунковий клоп» - і є переносником хвороби. При укусі Триатомового клопа в уражені ділянки шкіри людини потрапляють фекалії комахи, в яких містяться паразити.

При розчісуванні місця укусу ці паразити, які є збудниками хвороби Шагаса, потрапляють в кров людини. Інкубаційний період триває від одного до трьох тижнів - протягом цього періоду паразити поширюються по всьому організму, інфікуючи за допомогою токсину серце, травний тракт, кісткові тканини. Запальні зміни серед усього іншого провокують втому, стомлюваність, лихоманку, висип, діарею і блювоту.

Через кілька місяців хвороба переходить у другу стадію - паразити концентруються в області серця і травного тракту. Після цього вона в більшості випадків протікає безсимптомно, а шанси повного одужання відпадають.

Саме безсимптомний перебіг хвороби Шагаса, що призводить у результаті до смерті пацієнтів, є основною проблемою при її лікуванні. Це дало медикам право називати дане захворювання «новим СНІДом».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme