У Раді ЄС чотири години уламували грецького міністра схвалити санкції проти РФ

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу під час чотиригодинного позачергового засідання домовилися з новим грецьким колегою про збереження та розширення санкцій проти Росії у зв'язку з погіршенням ситуації в Україні

У Раді ЄС чотири години уламували грецьк…

Про це повідомляє Deutsche Welle, передає depo.ua.

Причиною скликання позачергового засідання голів зовнішньополітичних відомств став обстріл Маріуполя 24 січня з боку сепаратистів, коли загинув 31 мирний житель. Керівники держав і урядів країн-членів ЄС виступили із спільною заявою, у якій закликали своїх міністрів розглянути можливість запровадження нових обмежувальних заходів щодо тих, хто сприяє дестабілізації ситуації в Україні.

У Брюсселі міністра закордонних справ Нікоса Коціаса переконував підтримати санкції проти РФ і міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Згодом грецький міністр потрапив у руки своїх досвідченіших колег, яким вдалося зберегти загальноєвропейський консенсус і прийняти висновки щодо ситуації в Україні, хоча Коціас і намагався кілька разів заявити про можливості свого вето. Тому й засідання тривало на годину більше ніж було заплановано.

Головним результатом зустрічі, зафіксованим у схвалених висновках, стало продовження на 6 місяців терміну дії санкцій проти окремих персон і компаній, запроваджених у березні минулого року, а також розширення цього переліку протягом тижня. Крім того, міністри вирішили доручити Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій виробити пропозиції «щодо будь-яких інших дій, які можуть бути схвалені з метою швидкої реалізації Мінських угод».

В іншому, влада Греції ймовірно, не відмовитьсяя від своїх поглядів. Прем'єр-міністр Алексіс Ципрас, швидше за все, намагається скористатися тим самим рецептом, що й Угорщина, щоб отримати фінансову підтримку і прощення боргів від Брюсселя, пише Time.

Видання зазначає, що влітку прем'єр Віктор Орбан теж виступив проти санкцій ЄС. Будапешт почав таку риторику для того, щоб натиснути на Брюссель і зберегти вливання в свою економіку за рахунок платників податків розвиненіших країн Європи. Зрештою Угорщина приєдналася до санкцій.

Однак Брюссель зараз не дуже хоче прощати грецькій стороні її зовнішні борги і наполягає на чесному погашенні та проведенні економічних реформ. У свою чергу, Москва теж намагається скористатися важким економічним становищем Афін. Міністр фінансів Антон Сілуанов заявив, що Росія може надати Греції фінансову допомогу.

Як повідомляв depo.ua, днями новий уряд Греції не прийняв спільну заяву Євросоюзу щодо російської агресії в Україні. Проте вже вчора, 29 січня, в Афінах пообіцяли не накладати вето на рішення ЄС стосовно санкцій проти РФ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme