У Генасамблеї ООН стартувала загальнополітична дискусія (ТРАНСЛЯЦІЯ)

У штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку відкрилася загальнополітична дискусія в рамках 72-ї сесії Генеральної асамблеї

Перед її учасниками виступлять понад 120 очільників держав і урядів, а також міністри закордонних справ і голови делегацій інших рангів, повідомляє Depo.ua з посиланням на Центр новин ООН.

Це унікальна можливість для всіх держав - великих і малих - заявити про свою позицію щодо найнагальніших питань сьогодення.

Перед початком загальних дебатів Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш представить державам-членам свою щорічну доповідь про роботу організації.

Відповідно до традиції, першими 19 вересня з трибуни Генасамблеї до присутніх звернуться президенти Бразилії і США. Після виступить президент Гвінейської Республіки. У списку виступаючих ранкового засідання містяться також президенти Швейцарської Конфедерації, Словацької Республіки, Нігерії і Чехії. Десятим оратором буде президент Франції Еммануель Макрон. Як і для президента США Дональда Трампа, для нового глави французької держави це буде перший виступ в ООН.

У першій половині дня виступлять також президенти Ліберії, Колумбії, Таджикистану, Замбії, Литви й Туреччини, емір Катару. Останнім на цьому засіданні на трибуну підніметься прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Серед виступаючих на засіданні в другій половині дня 19 вересня - президенти Узбекистану, Вірменії й Естонії.

У вівторок в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку "на полях" загальнополітичної дискусії Генасамблеї почнуться Дні міжнародних договорів. Держави-члени ООН зможуть скористатися цією можливістю для того, щоб приєднатися до багатосторонніх міжнародних угод. У середу буде відкрито до підписання Договір про повну заборону ядерної зброї.

Також сьогодні в штаб-квартирі ООН на Іст-Рівер відбудеться ще кілька зустрічей. На засіданні високого рівня буде розглянуто ситуацію в Центральноафриканській Республіці. Представники приватного сектору обговорять шляхи пом'якшення наслідків стихійних лих. Один із заходів держав-членів буде присвячено ходу реалізації ініціативи "Кожна жінка, кожна дитина", основне завдання якої - боротьба з материнською і дитячою смертністю.

Того ж дня глави держав і урядів зберуться "за круглим столом" з тим, щоб обговорити питання про зміну клімату. Буде запущено Глобальний договір з питань навколишнього середовища.

У середу відбудуться зустрічі щодо Південного Судану, Лівії, Малі й Іраку, а також щодо захисту біженців і мігрантів. Того ж дня держави-члени обговорять шляхи прискорення набуття чинності Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). У переліку заходів на 21 вересня фігурують також засідання з проблеми дефіциту чистої питної води, зустріч із запобігання голоду. На цей день заплановано також зустріч на міністерському рівні щодо Сирії. У п'ятницю в календарі заходів у штаб-квартирі ООН - зустріч високого рівня щодо Ємену. Цього ж тижня в Нью-Йорку обговорять також проблему ожиріння у дітей.

У рамках загальних дебатів в першій половині дня в середу, 20 вересня, виступлять президенти Азербайджану, Киргизстану й України, а в другій половині дня президент Латвії.

Звернення глави грузинської держави до делегатів Генасамблеї заплановано на четвер. Того ж дня виступають міністри Російської Федерації, Білорусі та Казахстану.

У п'ятницю з трибуни Генеральної асамблеї до делегатів звернеться президент Молдови.

Загальнополітична дискусія завершиться в понеділок, 25 вересня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme