UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна та ще три країни зробили спільну заяву щодо авіакатастрофи рейсу PS752 на Радбезі ООН

Україна, Канада, Німеччина та Швеція зробили спільну заява щодо катастрофи українського літака PS752 поблизу Тегерана

Заява була виголошена заступником Міністерства закордонних справ України під час відкритих дебатів Радбезу ООН, передає Depo.ua із посиланням на "Громадське радіо".

"Від імені Канади, Німеччини, України та Швеції я хотів би подякувати усім делегаціям, які висловили співчуття у зв’язку із падінням пасажирського літака Міжнародних авіаліній України поблизу міжнародного аеропорту Тегерана.

Ми вдячні за слова підтримки на адресу родин та близьких загиблих у цій трагічній катастрофі.

176 невинних життів: громадян Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії.

Обставини цієї катастрофи нараз незрозумілі. Фахівці мають розслідувати її причини, щоб знайти відповіді на питання, що призвело до аварії. Для цього наші експерти мають отримати безумовну підтримку в розслідуванні інциденту", — йдеться в тексті заяви.

Нагадаємо, 9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про авіатрощу літака МАУ, де зазначається, що пілоти хотіли повернутися в аеропорт вильоту.

Згідно зі звітом, літак МАУ загорівся в повітрі, до зіткнення із землею.

Але того ж таки 9 січня в США з'явилася інформація про те, що літак, імовірно, був збитий іранською ракетою.

Зокрема, незадовго до катастрофи були зафіксовані включення іранського радару та два пуски ракет "земля-повітря".

Ближче до вечора 9 січня про те, що літак, імовірно, не впав через технічну несправність, а був збитий, заговорили президент США, прем'єр-міністр Канади та голова британського уряду.

Довідка: У середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явилися фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей. Жертвами авіатрощі стали люди з різних країн: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

МАУ оприлюднила список пасажирів літака, що розбився в Ірані, а також – членів екіпажу, які були українцями.

Вже знайшли обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймоврні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

9 січня о 3:30 за Києвом у Тегерані приземлився борт з українськими фахівцями, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ, що сталася 8 січня в аеропорту Тегерана, та ідентифікації тіл загиблих.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme