UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вже і Джонсон заявив про те, що літак МАУ могли збити: Зеленський досі мовчить

Український авіалайнер Boeing-737 міг бути навмисно збитий іранською ракетою класу "земля-​​повітря"
 

Про це заявив прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, повідомляє Depo.ua з посиланням на РИА "Новости".

"Наразі існує велика кількість інформації про те, що літак був збитий іранською ракетою "земля-повітря". Це цілком могло статися ненавмисно. Ми тісно співпрацюємо з Канадою і нашими міжнародними партнерами, необхідно провести повне і прозоре розслідування ", – йдеться в письмовій заяві Джонсона, поширеній в четвер увечері канцелярією уряду.

Британський прем'єр заявив, що зараз вкрай важливо забезпечити негайну репатріацію тіл загиблих для того, щоб сім'ї могли попрощатися з ними.

Джонсон нагадав, що на борту українського літака перебували четверо громадян Британії, їхнім сім'ям зараз надається підтримка. "Це трагедія, і я подумки з тими, хто втратив близьких", – сказав Джонсон.

"Британія продовжує закликати всі сторони до негайної деескалації та зниження напруженості в регіоні", – додав він.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський досі не зробив з цього приводу жодної заяви.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані розвідки говорять про те, що український літак був помилково збитий ракетою з боку Ірану.

Також у мережі опублікували візуалізацію фатального польоту літака "Міжнародних авіаліній України", який розбився 8 січня в Тегерані

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явилися фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей. Жертвами авіатрощі стали люди з різних країн: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

МАУ оприлюднила список пасажирів літака, що розбився в Ірані, а також – членів екіпажу, які були українцями.

Вже знайшли обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймовірні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про авіатрощу літака МАУ, де зазначається, що пілоти хотіли повернутися в аеропорт вильоту.

Згідно зі звітом, літак МАУ загорівся в повітрі, до зіткнення із землею.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme