Угорщина збирається оскаржувати рішення Європарламенту щодо санкцій

Угорщина вважає голосування в Європейському парламенті щодо санкцій "недійсним" і обіцяє оскаржити рішення, яке може призвести до позбавлення країни голосу в Раді ЄС

Про це заявив голова адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, повідомляє Depo.ua з посиланням на AFP.

Будапешт стверджує, що резолюція по Угорщині не отримала достатньої підтримки, оскільки були враховані тільки голоси, подані за або проти.

"Голоси тих, хто утримався, також гмали рахуватися при голосуванні, але цього не було, а це значить, що звіту не вдалося отримати дві третини голосів, необхідних для затвердження", - сказав Гуйяш журналістам в Будапешті після засідання уряду.

"Отже, уряд вживатиме необхідних заходів... і в понеділок прийме рішення про конкретні юридичні кроки", - сказав Гуйяш.

Він додав, що "найбільш вірогідним" варіантом є оспорювання результатів голосування в Суді ЄС.

Нагадаємо, 12 вересня Європейський парламент підтримав запровадження санкційної процедури проти Угорщини у зв'язку з тривалим порушенням правил та цінностей Євросоюзу Будапештом.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає рішення Європейського парламенту про початок санкцій проти Угорщини дрібною помстою за міграційну політику Будапешта.

13 вересня МЗС Польщі опублікувало заяву, в якій говориться, що країна має намір виступити проти санкцій Європейського союзу щодо Угорщини.

Також чеський уряд заступився за Угорщину після голосування в Європарламенті щодо введення санкцій проти країни за порушення правил блоку.

Довідка: Звинувачення ЄС також стосуються антиміграційної політики Угорщини - зокрема нового закону "Стоп Сорос", який криміналізує адвокатів та активістів, які допомагають переселенцям, що хочуть отримати в Угорщині політичний притулок. Європейська комісія подала позов проти Угорщини в Європейському суді через недотримання Будапештом європейського законодавства у сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів.

Уряд Угорщини неодноразово заявляв, що накладе вето на будь-яку спробу позбавити Польщу права голосу. Рішення вимагає одностайності в Раді, і, ймовірно, Варшава відповість тим же, якщо Угорщина виявиться в подібній ситуації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme