У Зімбабве зробили пальне найдорожчим у світі, щоб уникнути його дефіциту

Підвищенням ціни бензину влада країни хоче побороти його дефіцит на заправках, пов'язаний з відсутністю валютних коштів для імпорту палива

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Зазначається, що для імпорту пального Зімбабве потрібно витрачати близько 100 мільйонів доларів щомісяця, проте наразі в країні немає валютних коштів для здійснення такої закупівлі. Джерел власної валютної виручки в країні не достатньо для того, щоб покривати потреби імпорту.

Зазначається, що дефіцит пального спостерігається у країні з жовтня 2018 року, проте на початку 2019 року він значно посилився, що спровокувало масові протести населення.

У зв'язку з дефіцитом, президент країни, Еммерсон Мнангагва, оголосив, що держава підвищить мінімальні ціни на пальне у 2 рази — до 3,11-3,31 долара за літр. Таке рішення він мотивував "зростаючим попитом на пальне та широким розповсюдженням незаконних валютних операцій".

Нагадаємо, чинного президента Зімбабве Еммерсон Мнангагва обрали після військового перевороту, під час якого усунули колишнього президента країни Роберта Мугабе.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна