У Венесуелі військові затіяли переворот, заколот придушили

У Венесуелі група військових спробувала організувати переворот, проте їхні намагання придушили

Про це повідомило Міністерство оборони Венесуели, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

За інформацією місцевих ЗМІ, затримали кілька десятків людей. Одночасно в тому ж районі Каракаса почалися заворушення.

Згідно з повідомленням влади, невелика група військовослужбовців національної гвардії викрала зброю з КПП у столичному районі Петаре і взяла в заручники чотирьох офіцерів. Потім бунтівники вирушили в район Котіса.

На відеозаписах в соцмережах видно, як люди у військовій формі заявляють, що вони діють "від імені венесуельського народу" і закликають громадян вийти на акції протесту.

У міноборони відзначають, що на командному пункті в Котісі заколотники зіткнулися з активним опором з боку військових, які зберігали вірність уряду країни. Згідно з повідомленням відомства, заколотників схопили, вони вже дають свідчення, а викрадену ними зброю повернули військовим.

Глава національних установчих зборів Венесуели Діосдадо Кабельо у своєму Twitter повідомив, що "вартові батьківщини заарештували маленьку групу грабіжників і зрадників".

Влада заявляє, що спроба заколоту сталася "в інтересах крайніх правих сил", проте не уточнює, хто саме представляє ці сили.

На фотографіях та відеозаписах, опублікованих на опозиційних інтернет-ресурсах Венесуели, видно натовп людей, які беруть участь у вуличних протестах, що почалися в районі Котіса біля військової частини нацгвардії, одночасно з повідомленнями про невдалий заколот. Протестувальники перегородили вулиці барикадами й підпалювали автомобілі, а поліція використовувала сльозогінний газ для розгону активістів.

Зазначимо, навесні 2017 року Венесуелу поглинула хвиля антиурядових демонстрацій, під час яких арештували сотні активістів, загинули десятки людей. Нова хвиля протестної активності почалася після призначення опозиціонера Хуана Гуаідо на пост глави парламенту країни на початку січня. Гуаідо вже закликав всіх незадоволених політикою президента країни Ніколаса Мадуро вийти на протестну акцію в середу.

Нагадаємо, Ніколас Мадуро 10 січня вступив на посаду президента Венесуели на 2019-2025 роки. На церемонії не були присутні представники США, ЄС і 13 країн в Латинській Америці, які не визнають легітимність виборів.

6 січня Парламент Венесуели, контрольований опозицією, визнав нелегітимним другий термін президентства Ніколаса Мадуро.

США та ЄС відмовляються визнавати легітимність Мадуро.

Як відомо, зростання цін у Венесуелі з початку 2018 року у вересні становило 10664%.

У вересні-2018 відео, на якому президент Венесуели Ніколас Мадуро обідає в одному з найдорожчих ресторанів Стамбула, викликало лють його співвітчизників, які потерпають від важкої економічної кризи.

У серпні 2017 року повідомлялося, що у Венесуелі крали тварин із зоопарку в західному штаті Сулія - імовірно, заради їжі.

У січні-2018 повідомлялося, що понад півмільйона венесуельців втекли до Колумбії, рятуючись від голоду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme