У США бояться, що бойовики ІДІЛ створять "кіберхаліфат"

Поразка "Ісламської держави" на Близькому Сході не вплинула на здатність угруповання влаштовувати терористичні атаки

Depo.Світ
7 грудня 2017 12:13
ФОТО: depo.ua

Про це заявили представники американської розвідки та військові радники в Сенаті, передає Depo.ua з посиланням на РБК.

За словами директора розвідки в Національному контртерористичному центрі США Лори Шайо, ІДІЛ останні два роки здійснювала зовнішні операції, терористи відповідальні за щонайменше 20 атак проти західних інтересів з початку року.

"На жаль, ми не бачимо, як втрата території ІД перетворюється на скорочення здатності надихати на атаки", - заявила Шайо у комітеті Сенату.

Здатність терористів зв'язуватися з симпатизуючими їм людьми по всьому світу через соціальні медіа безпрецедентна, що дозволяє ІД отримати доступ до великого числа екстремістів всередині країн, додала вона.

"Знищення халіфату на фізичному рівні не означає кінця ІД як світової терористичної організації", - заявив помічник міністра оборони США зі спеціальних операцій Марк Мітчелл.

Із втратою території ІД буде більше покладатися на віртуальні зв'язки і продовжить надихати "бродячих псів" на напади проти невинних людей.

"Це новий халіфат - в кіберпросторі", - заявив республіканець, голова комітету з нацбезпеки і державних питань Рон Джонсон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ