У Росії хочуть карати продавців "санкційних" продуктів

Депутати Державної думи підготували законопроект, який забороняє реалізовувати санкційну продукцію на території Росії

Один з авторів цього законопроекту, перший заступник голови комітету Держдуми з аграрних питань Сергій Каргін (ЛДПР) заявив, що "в законодавстві існує прогалина", завдяки якій торговельні мережі, які реалізують санкційну продукцію, уникають відповідальності, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

На даний момент відповідно до російського законодавства санкційні товари, які були незаконно ввезені на територію Росії, можуть вільно реалізовуватися. Наприклад, в грудні 2014 року торгова мережа "Магніт" була оштрафована Росспоживнаглядом на 30 тисяч рублів за продаж забороненого до ввезення сиру.

Однак у липні 2015 року штраф був визнаний незаконним. В ухвалі суду було сказано, що уряд РФ передбачив обмеження на ввезення певної продукції, а не її реалізацію. У пояснювальній записці до зазначеного законопроекту російські депутати так само відзначають, що на прилавках магазинів в Росії можна зустріти західні, санкційні товари, які реалізуються під приводом "залишків", ввезених у Росію до введення санкцій.

Нагадаємо, Росія з 7 серпня 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу: США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік Росія вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня згідно з указом президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як у Росії знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшуватися, досягаючи наразі 16%.

Через санкції та падіння цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, у той час як ціни на продукти зросли. У тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.

Більше міжнародних новин читайте у розділі "Світ".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme