ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У росіян немає грошей на їжу й одяг, - опитування

Рівень бідності в Росії восени 2017 року продовжив своє зростання - своє матеріальне становище як "погане" або "дуже погане" оцінили майже чверть (23%) російських сімей

Depo.Світ
24 листопада 2017 12:36
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить опитування, проведене Вищою школою економіки, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Це на 3% Більше, ніж у травні 2017 року. Частка сімей, які оцінюють свій матеріальний стан як "хороший" в свою чергу знизилася на 2% - до 15%.

При цьому 29% респондентів заявили, що можуть дозволити собі купувати лише продукти харчування, а ще 8% зазначають, що грошей не вистачає не тільки на одяг, а "навіть на їжу". Кожна четверта сім'я повідомила, що через фінансові труднощі в останні три місяці не змогла оплатити житлово-комунальні послуги, 17% не змогли купити ліки.

Найбільш сумно - в сільській місцевості, де про брак коштів на базові продукти і товари заявили майже половина опитаних - 44%. Їх частка зросла на 4%.

Різко погіршився стан багатодітних сімей (5 і більше осіб). Згідно з даними дослідження, в травнем 2017 року 34% таких сімей повідомляли, що не можуть дозволити собі купити необхідні продукти і одяг. У вересні 2017 року таких виявилося вже 43%.

Важко доводиться пенсіонерам. У цій групі частка тих, хто скаржиться на фінансові труднощі, зросла за рік в 1,2 рази. У вересні 2017 року про це заявили 38% респондентів.

"Найбільш актуальною для незайнятих пенсіонерів проблемою залишається придбання ліків", - відзначають дослідники.

Про такі труднощі повідомили 25% опитаних.

Згідно з офіційними розрахунками, наведеними Росстатом, реальні наявні доходи населення падають останні три роки практично без зупинки. За даними на жовтень 2017 року росіяни збідніли ще на 1,2% (порівняно з аналогічним періодом 2016 року). Всього ж, починаючи з 2014 року, населення Росії збідніло на 12,8%.

Нагадаємо, у жовтні повідомлялося, що дедалі менше росіян схвалюють підтримку Росією самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ