У Раді Європи занепокоєні можливим порушенням прав людини через додатки стеження

У Раді Європи висловили занепокоєння щодо можливого порушення прав людини під час застосування у деяких країнах мобільних технологій відстеження пересування людей та їхніх контактів під час пандемії коронавірусу.
 

Про це йдеться в оприлюдненій заяві голови комітету Ради Європи щодо "Конвенції 108" про захист даних Алессандри Пєруччі та комісара РЄ із захисту даних Жана-Філіпа Волтера, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Якщо такі додатки вводяться, то це повинно відбуватися на обмежений період часу і виключно на добровільних засадах. Вони повинні забезпечити мінімізацію ризиків, коли дані про місце дислокації осіб можуть бути використані", – наголошується у заяві.

У РЄ нагадали, що мобільні додатки використовуються у деяких країнах, і їхнє застосування також обговорюється у деяких інших, як додатковий захід, спричинений необхідністю забезпечення швидкого моніторингу контактів людей, які хворіють на COVID-19.

Наголошується, що такі технології не повинні порушувати право на захист персональних даних та приватності.

Нагадаємо, Зеленський розповів, що українців, які повертатимуться з-за кордону, ділитимуть на дві групи. Перша – це більшість, яка має смартфони і зможе пройти обо’язкову самоізоляцію у себе в помешканнях за допомогою мобільного додатку "Дій вдома".  Інша частина громадян, близько 10%, які не мають смартфонів, пройдуть обсервацію у класичному форматі.

Станом на ранок 28 квітня, від коронавірусу COVID-19 загинуло 211 167 людей у всьому світі, хворих – 3 041 517.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 11 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme