У Путіна пропонують угоду про припинення кримінального переслідування українців і росіян

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова запропонувала укласти угоду між Москвою та Києвом, яка дозволила б на паритетних засадах припиняти щодо громадян обох країн кримінальне переслідування

У Путіна пропонують угоду про припинення…
Фото: УНІАН

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Це призводить до необхідності в перспективі вийти на укладення міждержавної угоди про врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії і України, і бажають повернутися додому, яка в тому числі могла б правовими засобами вирішити питання про припинення щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах", – заявила Москалькова.

На думку російського омбудсмена, обмін утримуваними особами між РФ і Україною має стати частиною системної програми дій по деескалації конфлікту, нормалізації двосторонніх відносин, а також стабілізації ситуації на південному сході України.

"Важливо провести широку роз'яснювальну роботу про гарантії прав громадян, що беруть участь в процесах з повернення з метою недопущення їх подальшого залучення до кримінальної відповідальності у випадку бажання переміститися з України в Росію або назад, а також не допустити можливих спекуляцій, пов'язаних з обігом в міждержавні судові органи і міжнародні організації під надуманими приводами", – додала вона.

Нагадаємо, 7 вересня літак із українськими полоненими, утримуваними на Росії, приземлився у міжнародному аеропорту "Бориспіль".

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв українцям повернути усіх полонених, які наразі знаходяться на Росії, а також має на меті якнайшвидше припинити війну на сході України.

На Росії заявили, що обмін полоненими по системі "35 на 35" вже завершено.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що сьогоднішній обмін полоненими між Україною та Росією – перший етап у розблокуванні діалогу із Кремлем.

Звільнені українці розповіли про "подачку", яку їм видали на Росії.

 

Читайте також: Обмін полоненими: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook