У Парламентській асамблеї НАТО з'явиться група підтримки "Кримської платформи"

У Парламентській асамблеї НАТО хочуть створити групу підтримки "Кримської платформи"

Журналіст стрічки новин

Про це повідомив голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат від "Слуги народу" Єгор Чернєв, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу партії.

"Основне наше завдання – просувати адженду Кримської платформи і протидіяти дезінформації Російської Федерації щодо Криму в країнах-членах Альянсу. Це один з елементів інформаційної протидії гібридній війні з РФ. Ми будемо доносити до всіх країн-членів НАТО реальний стан речей, що відбуваються в Криму. Щоб усередині цих країн також сформувався правильний інформаційний план щодо півострова", – зазначив депутат.

Як розповів Чернєв до групи увійдуть три члени української делегації та три представники від країн-членів НАТО у асамблеї.

Зокрема, серед них: сам Чернєв, перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, а також представник однієї з опозиційних фракцій у ВР, кандидатуру якого ще уточнюють.

Нардеп запросив на презентацію "Кримської платформи" президента Парламентської асамблеї НАТО, конгресмена США Джеральда Конноллі, який є співавтором законодавчих ініціатив США щодо санкцій проти РФ і невизнання анексії Криму.

"Парламентська асамблея НАТО з самого початку російської агресії досить різко засудила анексію Криму і послідовно виступала всі ці роки на підтримку територіальної цілісності України. Підтримка міжнародних партнерів говорить про те, що виправдати окупацію Криму ніколи не вдасться. Шлях до деокупації складається з тактичних кроків. Кримська платформа – один з них", – наголосив Чернєв.

Нагадаємо,  11 березня Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) розглянула стратегію деокупації Криму.

Довідка: На саміті "Кримської платформи" презентують план деокупації півострова. На початку червня 2020 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив, що Україна має намір створити міжнародну платформу для обговорення з партнерами деокупації Криму – так звану "Кримську платформу".

За його словами, серед основних пріоритетів роботи такого переговорного майданчика:

1. Безпека, включно зі свободою мореплавства.

2. Забезпечення ефективності санкційних обмежень проти держави-агресора.

3. Захист прав людини та міжнародного гуманітарного права.

4. Захист освітніх, культурних і релігійних прав громадян. 

5. Подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку та навколишнє середовище.

14 грудня 2020 року Україна представила концепцію "Кримської платформи" Європейському Союзу.

У січні 2021 року у президента Володимира Зеленського повідомили, що 23 серпня, напередодні Дня Незалежності, відбудеться саміт "Кримської платформи", в якому мають взяти участь лідери іноземних держав – партнерів України.

Читайте також: Кримська платформа: Дієвий інструмент чи піар Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme