У Норвегії припустили, що закриття шкіл сприяло поширенню коронавірусу

Норвезький інститут громадського здоров'я припустив, що закриття шкіл для дітей віком від 11 до 16 років, ймовірно, могло збільшити поширення коронавірусу в країні
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Local.

У останньому звіті агентства міститься висновок, що закриття шкіл для учнів від п'ятого до десятого класу мало "малий або негативний вплив на зменшення зараження", а закриття дитячих садків та шкіл для молодших школярів мало лише "незначний ефект".

Агентство припускає, що є більші шанси поширення коронавірусу серед старших школярів, якщо їх тримати вдома, розповіла директор інституту Камілла Столтенберг в четвер державному мовнику NRK.

"Коли діти цього віку тривалий час перебувають вдома, важко контролювати, що вони роблять. У порівнянні з навчанням у школі, яке є більш структурованим, вони, швидше за все, почнуть поводитись так, що можуть сприяти більшому поширенню інфекції", – сказала вона.

Утім, вона визнала, що поки що не було проведено досліджень на підтвердження цієї теорії. Вона також нагадала, що її агентство ніколи не рекомендувало уряду Норвегії закривати школи.

"Ми не рекомендували цього робити. Що на нашу думку слід було зробити - це запровадити заходи захисту від інфекції у школах. Але, знову ж таки, поки що існує слабка наукова підтримка (цій рекомендації)", – зазначила Столтенберг.

Раніше в інституті заявили, що "нові публікації підтримують ідею, згідно з якою роль дітей у поширенні інфекції обмежена". Інститут рекомендував відкрити школи.

Нагадаємо, 20 квітня Норвегія почала послаблювати коронавірусний карантин і відкрила дитячі садки.

8 травня уряд Норвегії оголосив графік поступового скасування карантинних обмежень, згідно з яким переважна більшість із них припинить діяти до 15 червня, а повне завершення карантину очікується 15 липня.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. Того ж дня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme