У Німеччині "російсько-українську мафію" кинули за грати (ФОТО)

Від двох до семи років позбавлення волі отримали дев'ять обвинувачених у справі так званої "російсько-української" мафії в Німеччині, що діяла в сфері догляду за літніми людьми та хворими

У Німеччині "російсько-українську мафію"…

Таке рішення 5 лютого виніс земельний суд в Дюссельдорфі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Всі вони, як могли, набили собі кишені", - заявив головуючий суддя Гідо Нольце.

Суд визнав, що банда займалася професійним шахрайством. На лаву підсудних в серпні 2017 року потрапили дев'ять вихідців з Росії і України - п'ять чоловіків і чотири жінки - у віці від 34 до 63 років. П'ятеро з них визнали свою вину, що було визнано пом'якшувальною обставиною. Так що в двох випадках покарання було винесено умовно.

За змовою з пацієнтами і лікарями фірми з догляду за хворими та людьми похилого віку виставляли лікарняним касам рахунки за послуги, які насправді не були надані. Лише деякі клієнти фірм з догляду, більшість з яких - вихідці з Росії, України та інших колишніх радянських республік, отримали обслуговування, прописане лікарем і оплачене касами лікарняного страхування. Більшості ж надавалася лише мізерна частка запропонованих послуг.

Наприклад, за те, що пацієнти відмовлялися від щоденної зміни дорогих компресійних панчох, їм як заохочення час від часу пропонувалися значно дешевші послуги прибиральниць, перукаря, манікюрниць або шофера для поїздки до лікаря. При цьому подібна система рекламувалася відкрито, одні послуги замінялися іншими.

Співробітник однієї з берлінських фірм з догляду за хворими та людьми похилого віку на умовах анонімності розповів про таку схему. Фірма домовлялася з клієнтом, що її співробітник буде приїжджати додому допомогти по господарству не щодня, а тільки один-два рази на тиждень. За це клієнту платили 100-200 євро на місяць, що для пенсіонера чималі гроші. На такий догляд фірма витрачала не більше тисячі євро, а касі виставляла рахунок на чотири тисячі.

На виручені кошти аферисти в обхід податкових органів платили доглядальниці або молодшому медперсоналу, давали хабарі лікарям. Але більша частина коштів осідала в кишенях шахраїв. Так, у головного обвинуваченого був виявлений солідний анонімний рахунок у швейцарському банку і 2 кг золота.

За оцінкою слідства, завдані збитки становлять не менше 8,5 млн євро, суд же після 32 днів процесу визнав доведеною суму, як мінімум, в 4,7 млн ​​і постановив стягнути із засуджених загалом близько 1,8 млн євро. Судді визнали при цьому, що вчинення злочинів сприяла відсутність достатнього контролю за послугами з догляду.

На заяву одного з підсудних про те, що гроші направлялися бідним родичам в Україну, суддя заперечив: "Це були гроші німецьких платників податків і платників внесків в касу лікарняного страхування. Ми не відділ соціального забезпечення України або Російської Федерації".

Система працювала вісім років - з 2008 року аж до затримання підозрюваних у вересні 2016- го. Примітно, що в цей період навіть після того, як один з консультантів щодо податків, до якого звернулися члени злочинного угруповання, відмовився оформляти податкову декларацію, наткнувшись на фіктивні рахунки, учасникам махінацій вдалося так підчистити документацію, що вони змогли пройти планову фінансову ревізію.

Злочинна мережа діяла по всій країні. Під підозру потрапили 230 амбулаторних служб, створених в Німеччині вихідцями з колишнього СРСР.

За словами прокурора Петри Щепонік, лікарів, які брали участь в махінаціях, не вдалося притягнути до відповідальності. "Ми натрапили на стіну мовчання", - заявила Щепонік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme