У НАТО назвали внутрішнім питанням каталонський сепаратизм

Іспанія є важливим союзником у НАТО і незалежність Каталонії є внутрішнім питанням, яке має бути вирішене в рамках іспанського правового поля

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника НАТО.

"Іспанія – наш відданий союзник, який робить важливий внесок у спільну безпеку. Питання Каталонії є внутрішнім, воно має бути вирішене в рамках конституційного порядку Іспанії" - заявили у НАТО.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії на тлі підготовки Мадрида до обмеження автономії регіону. Проект резолюції, який передбачає проголошення республіки, представили групи партій каталонського парламенту Junts pel Sí і CUP, які виступають за незалежність.

Сенат Іспанії прийняв рішення про припинення автономії Каталонії, ввівши в дію статтю 155 іспанської Конституції.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой у зв'язку з проголошенням незалежності Каталонії закликав іспанців зберігати спокій і пообіцяв відновити законність у регіоні.

Довідка: 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність регіону від Іспанії. За незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,09% виборців.

У Єврокомісії також визнали незаконним цей плебісцит.

10 жовтня Карлес Пучдемон, очільник Каталонії, призупинив проголошення незалежності. Натомість голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про незалежність Каталонії, але не став її оприлюднювати.

16 жовтня Пучдемон написав прем'єр-міністру Іспанії Маріано Рахою лист, в якому запропонував двомісячні переговори і обговорити ситуацію в регіоні, однак уникнув роз'яснень щодо незалежності.

17 жовтня Конституційний суд Іспанії ухвалив рішення анулювати закон про референдум Каталонії, дію якого раніше призупинив як запобіжний захід.

21 жовтня уряд Іспанії вирішив відсторонити від влади главу каталонського уряду Карлеса Пучдемона та весь його кабінет. Окрім того, Мадрид виступає за проведення позачергових виборів не пізніше ніж за півроку.

Каталонська влада повідомила, що не буде виконувати накази іспанського уряду, якщо Мадрид перейде на посилення контролю над регіоном.

А Конституційний суд Іспанії відхилив скарги каталонських сенаторів на застосування статті 155 конституції і призупинення автономії регіону.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme