Конституційний суд Іспанії анулював закон про референдум в Каталонії

Конституційний суд Іспанії прийняв рішення анулювати закон про референдум Каталонії, дію якого раніше призупинив у якості запобіжного заходу

Depo.Світ
17 жовтня 2017 15:59
ФОТО: depo.ua

Рішення було прийняте одноголосно, передає Depo.ua з посиланням на El Pais.

"Закон перебирає повноваження держави стосовно проведення референдумів і серед інших конституційних принципів порушує верховенство конституції, національний суверенітет і непорушну єдність іспанської нації" - йдеться у документі.

Судді також відзначили той факт, що процес прийняття закону не відповідав нормам законотворчої діяльності, що вплинуло на висловлення волі парламенту, права меншин і фундаментальні права всіх громадян брати участь у діяльності держави.

Закон про референдум у Каталонії був оскаржений у Конституційному суді іспанським урядом. У відповідь суд своїм рішенням призупинив підготовку до референдуму до винесення остаточного рішення.

Однак 1 жовтня референдум все ж було проведено, і на ньому переважна більшість тих, хто взяв у голосуванні, проголосували за незалежність Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність регіону від Іспанії. За незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,09% виборців.

Іспанська влада назвала цей референдум "знущанням над демократією" та "інструментом для вибору диктаторів".

У Єврокомісії також визнали незаконним цей плебісцит.

10 жовтня Карлес Пучдемон, очільник Каталонії, призупинив проголошення незалежності. Натомість голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про незалежність Каталонії, але не став її оприлюднювати.

Іспанський уряд дав Пучдемону час до ранку понеділка, 16 жовтня, пояснити, чи він насправді оголосив чи не оголосив незалежність. Якщо він відповість ствердно, то Мадрид дає йому час до четверга, щоб відмовитися від своєї позиції, в іншому випадку автономія Каталонії може бути тимчасово зупинена.

16 жовтня Пучдемон написав прем'єр-міністру Іспанії Маріано Рахою лист, в якому запропонував двомісячні переговори і обговорити ситуацію в регіоні, однак уникнув роз'яснень щодо незалежності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ