У Латвії новообраний президент склав присягу

У понеділок, 8 липня, у Сеймі Латвії відбулося позачергове засідання, на якому новообраний президент Егілс Левітс урочисто склав присягу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Delfi.

У своєму зверненні до Сейму новий президент висловив упевненість, що вже в наступній декаді Латвія може стати "сучасною північноєвропейською державою".

Потенціал є – "для цього потрібно взяти швабру і помити підлогу від усього, що накопичилося за 30 років".

Головне "сміття", на думку Левітса – корупція, фінансування партій і тіньова економіки. Неплатники податків, за його словами, хочуть отримати частину загальних благ за чужий кошт, не бажаючи за них платити.

Президент ще раз наголосив, що латиська мова – це мова участі всього народу Латвії в демократичних процесах, і латиській потрібно надати більш глибокий і сильний зміст, зв'язавши її з планами на майбутнє. Водноча він зауважив, що  латиська ідентичність відкрита, і будь-який представник нацменшин запрошується взяти участь в житті країни.

Левітс закликав усіх проявити політичну волю і продовжити розпочаті реформи, а також почати нові.

На його думку, Латвія може стати нарівні з європейськими лідерами, якщо грамотно використовувати її потенціал. Для цього їй потрібно яскравіше заявляти про себе на міжнародній арені і брати участь у вирішенні важливих європейських питань.

"Весь цей час ми блідо малювали себе як країну, яка солідаризується з кимось за поглядом", – наголосив він.

Нагадаємо, 29 травня 63-річного Левітса на посаду президента обрали партії коаліції.

Вибори президента відбувалися у парламенті у відкритому режимі. Левітса підтримали 61 депутат з 93 у першому ж раунді голосування (для обрання потрібно було набрати щонайменше 51 голос).

Довідка: Егілс Левітс активний у латвійській політиці з 1980 року, в 90-х був представником Латвії в Європейському суді з прав людини. З 2004 року суддя Європейського суду. Його повноваження повинні закінчитися 2024 року.

1982 року Левітс закінчив юридичний факультет Гамбурзького університету, а 1985-го – факультет суспільних наук і філософії цього ж вузу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme