ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Франції вирішили обклаcти "податком GAFA" техногіганти США

Франція з 2019 року обкладе податком великі технологічні компанії, зважаючи на відсутність консенсусу щодо запровадження подібного податку на рівні ЄС

Depo.Світ
17 грудня 2018 19:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер, повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

За його словами, оподаткування великих ділових операцій Google, Apple, Facebook та Amazon (так званий "податок GAFA") дозволить поповнити французький бюджет наступного року на приблизно 500 мільйонів євро.

"Я даю собі часу до березня, щоб досягти угоди про європейський податок на цифрових гігантів", - заявив Ле Мер. "Якщо європейські держави не беруть на себе відповідальність за оподаткування GAFA, ми зробимо це на національному рівні в 2019 році", - зазначив він.

"Завдяки французькому ринку, завдяки французьким споживачам, компанії заробляють значні прибутки, сплачуючи на 14 відсотків податків менше, ніж інші підприємства", - додав міністр.

Нагадаємо, hішення Парижа запровадити податок GAFA з'явилося на тлі того, як президент Франції Еммануель Макрон оголосив низку заходів щодо поліпшення соціально-економічного становища у країні на тлі протестів. Плани Макрона можуть коштувати бюджету до 10 млрд євро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ