У Держдепі визнали початок гонки озброєнь з Росією

Гонка озброєнь з Росі вже почалася

Про це в інтерв'ю DW заявила заступник держсекретаря США Андреа Томпсон, передає Depo.ua.

"Росія вже поставила на озброєння ці ракетні системи. Так що гонка вже почалася. Росіяни явно порушують угоду, і саме вони почали так звану гонку озброєнь", - заявила Томпсон коментуючи виробництво росіянами ракети 9М729, характеристики якої порушують Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Дипломат додала, що 2 лютого закінчується термін ультиматуму, пред'явленого Вашингтоном Москві, і США призупинять свою участь у договорі на шість місяців.

"Протягом цього часу Росія може повернутися до договору. Але це звільняє нас від зобов'язань, так що ми зможемо займатися дослідженнями і розробкою систем, аналогічних тим, які зараз поставлені Росією на озброєння", - сказала Томпсон. У разі відмови РФ США офіційно почнуть процес виходу з договору 2 лютого.

Нагадаємо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

17 січня президент США Дональд Трамп представив оновлену стратегію розвитку американської системи ПРО. В ній загроза, що виходить від Росії, збільшена на порядок у порівнянні з аналогічними документами минулих років, також серед суперників США названі Китай, КНДР і Іран.

У НАТО стурбовані тим, що Росія не дотримується зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

У МЗС Росії вважають неприйнятною вимогу США знищити всі ракети 9М729, які викликають у Вашингтона підозри в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

Довідка: Документ був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme