У Держдепі США відреагували на ситуацію з Медведчуком і Козаком

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує заходи, вжиті Україною щодо своїх громадян, які діяли в інтересах Російської Федерації

Журналіст відділу новин
У Держдепі США відреагували на ситуацію…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив виконуючий обов'язки помічника державного секретаря США у справах Європи та Євразії Філіп Рікер у межах віртуальної конференції Фонду "США-Україна" 11 травня, передає Depo.ua.

За його словами, США вітають "використання Україною з лютого санкцій проти проросійських дійових осіб, які працювали над тим, щоб підірвати прогрес України з реформ і демократичних інститутів".

На думку Рікера, такі рішення української влади допомагають захистити реформи, сприяють їхній подальшій реалізації, а також допомагають протистояти "зловмисному впливу у сфері верховенства права".

Крім того, він додав, що США закликають Київ зробити "додаткові кроки щодо захисту інститутів та притягнення до відповідальності корумпованих діячів".

Нагадаємо, 11 травня ЗМІ повідомили про обшуки в будинку народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука в Києві. У Службі безпеки України (СБУ) підтвердили цю інформацію для низки видань.

При цьому народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко уточнив, нібито обшуки в київському будинку Медведчука ініціювали в межах розслідування справи про видобуток газу в тимчасово окупованому Росією Криму.

Згодом генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозру в держзраді двом народним депутатам – "М і К". Повні прізвища парламентарів повідомлено не було, однак виходячи із обставин справи, йдеться саме про підсанкційних нардепів від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука й Тараса Козака.

Венедіктова зауважила також, що, за результатами обшуків, місцезнаходження "нардепа М" не встановлено, а тому СБУ вживаються відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою.

Пізніше стало відомо, що Медведчука звинуватили у кількох епізодах, які можна кваліфікувати як "антиукраїнська діяльність". Зокрема, йшлося про родовише "Глибоке", документацію по якому Медведчук передав окупантам, зекономивши їм роки і гроші, які вони б витратили на розробку цього родовища самостійно.

Також голова СБУ Іван Баканов звинуватив Медведчука у передачі на Росію секретної інформації про прихований підрозділ ЗСУ.

Крім того, Медведчук, за словами Баканова, намагався створити цілу мережу із завербованих на Росії українців, щоб вести через них російську пропаганду на території України.

Венедіктова уточнила, що у кримінальних справах, які порушили щодо Медведчука, фігурував і його соратник Тарас Козак. Він зараз, нібито, перебуває на Росії і в Україну може й не повернутися.

При цьому, крім оголошеної кримінальної справи щодо Медведчука, є й інші провадження, зокрема, і відкриті за поданнями журналістів та активістів.

За інформацією Баканова, Медведчук перебуває в Україні. Це ж підтвердили і нардепи від ОПЗЖ.

Читайте також: Посадити, вигнати на Росію чи обміняти: Навіщо влада погрожує Медведчуку тюрмою

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme