Туск дав п'ять порад українцям

Голова Європейської Ради Дональд Туск дав українцям п'ять порад, як покращити своє майбутнє

Про це він заявив, виступаючи українською мовою з трибуни Верховної Ради, інформує Depo.ua.

"Ніхто не має права повчати господарів, як облаштовувати власний дім. Не маю наміру втручатися у роботу, але можливо приймете мої поради, бо вони від самого серця", - розпочав Туск.

Наводимо його порад п'ять для українців:

"По-перше, не завдайте один одному надмірної шкоди на найближчих виборах. Ваша історія та історія мого народу стверджує, що внутрішні конфлікти в наших двох країнах є найбільшим прорахунком для тієї третьої сторони. Також пам'ятайте, що ваші опоненти в Європі чекають на будь-який привід, аби зіпсувати нинішню солідарність між Брюсселем та Києвом", - наголосив Туск.

Він зауважив, що людський конфлікт може виявитися саме таким приводом.

"Друга порада – вдумливо оминіть спокуси радикального націоналізму та популізму, як ви це робите досі. Небезпечність спокуси радикального популізму народжується у комплексах та слабкості, а українці мають усі підстави почуватися нині гордими та сильними", - вважає голова Європейської Ради.

Він нагадав, що основами об'єднаної Європи є примирення замість реваншизму, солідарність замість егоїзму, історична правда замість пропаганди.

"Третя порада – не наслідуйте тих сусідів та тих європейських політиків, які хочуть усіх переконати, що демократія, яка заснована на свободі, правах людини, повазі до меншин, свободі думки й слова – це пережиток минулого, що це застаріла модель держави, а зараз настає час авторитарної демократії", - попросив Туск.

Четверта порада гостя парламенту стосувалася корупції.

"Будуйте разом доброчесну державу. Не буду тут читати лекцію про корупцію, ви усі нещодавно показали, що готові боротися з нею. Прошу всіх повірити, що чесність та прозорість влади потрібні не тому, що це вимога ЄС, а тому, що цього потребують ваші громадяни", - наголошує Туск.

Він радить не припиняти позитивних змін, навіть, якщо вони болючі для когось.

"П'ята порада – повірте у молодь. Декілька днів тому я приймав у Брюсселі групу студентів, серед яких були й українці. Вони попросили сказати вам, що їхнє покоління вже готове взяти на себе співвідповідальність за майбутнє України. Власне, вони є цим майбутнім. П'ять років тому молоді українці склали іспит, деякі сплатили найвищу ціну", - додав очільник Європейської Ради.

Нагадаємо, 18 лютого Туск відзначив надзвичайно високу репутацію президента України Петра Порошенка серед країн-членів ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна