Телефони білоруських журналістів прослуховували за місяць до затримань, — ЗМІ

У Білорусі прослуховували телефоні розмови журналістів видання TUT.by до того, як з'явилася так звана справа про "крадіжку новин" у агентства "БелТА"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на білоруську редакцію Euroradio.

Згідно з матеріалами Служби безпеки Білорусі, приводом для порушення справи щодо незаконного доступу до стрічки новин агентства "БелТА" послужило звернення агентства "про збої під час здійснення доступу до платної підписки послуг, які надавалися телеграфним агентством одного з його замовників".

"Значить, прослуховувати телефони журналістів TUT.by почали після того, як до правоохоронців звернулося керівництво "БелТА" і було розпочато перевірку. Коли це було? У Слідчому комітеті Euroradio так і не дали відповідь як на питання, коли було порушено кримінальну справу, так і на питання, коли в міліцію надійшло звернення від "БелТА".

Журналісти звернулись до головної редакторки "БелТА" Ірини Акуловіч з проханням повідомити дату початку розслідування.

"Це був або кінець квітня або початок травня. Я боюся назвати вам не ту цифру і потім виявиться, що я дала вам недостовірну інформацію", — повідомив Акуловіч.

Водночас, головна редакторка видання TUT.by Марина Золотова повідомила журналіста, що телефонна розмова, яка містить докази крадіжки інформації відбулась у березні.

"Зіставимо терміни: записана за допомогою прослушки розмова була в березні, а звернення в міліцію і, відповідно, перевірка викладених там фактів співробітниками МВС - в кінці квітня-початку травня. Різниця як мінімум на місяць", — повідомляє Euroradio.

Відтак, як зазначає видання, прослушка телефонних розмов журналістів TUT.by велась поза будь яким провадженням та перевіркою.

Юрист Павло Сапелко повідомив виданню, що прослуховування "могли вести в рамках оперативної розробки".

Нагадаємо, Слідчий комітет Білорусі після допиту відпустив журналістів Ігоря Хмару, Марію Сароку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецкага порталу про нерухомість Realt.by, яких затримали 8 серпня.

Згодом у Білорусі звільнили затриманого редактора видання Tut.by Галину Власик.

Також звільнили редактора сайту газети "Білоруси і ринок" Олексія Жукова, випускового редактора Tut.by Анну Колтигіну, редактора науково-популярного відділу Tut.by Анну Єрмачонок.

Крім того, на свободу вийшла і головна редакторка Tut.by Марина Золотова.

Потім відпустили зі слідчого комітету після допиту затриманих у "справі БелТА" кореспондента Deutsche Welle Павлюка Биковського і головного редактора агентства БелаПАН Ірину Левшину

Довідка: 7 серпня у Білорусі з обшуками навідалися до редакцій двох ЗМІ - в інформаційне агентство "БелаПАН" та незалежне видання Tut.by.

За інформацією Tut.by, після обшуку у виданні затримали та заарештували на три доби їхнього головного редактора Марину Золотову, а також редакторів Анну Калтигіну й Галину Уласик.

Окрім того, до Слідчого комітету забрали редакторів Уляну Бобоєд, Дмитра Бобрика, журналістку Анну Єрмачонок. Їхні телефони були заблоковані..

У Раді Європи закликали білоруську владу звільнити затриманих за підозрою у несанкціонованому доступі до комп'ютерної інформації журналістів.

8 серпня обшуки у представників ЗМІ продовжилися - білоруські силовики прийшли з обшуком до кореспондента російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського, а також продовжили обшук в офісі Tut.by.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme