ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відпустили ще двох білоруських журналістів

Затриманих у "справі БелТА" кореспондента Deutsche Welle Павлюка Биковського і головного редактора агентства БелаПАН Ірину Левшину відпустили з слідчого комітету після допиту

Depo.Світ
10 серпня 2018 19:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на білоруське видання TUT.by.

Биковський залишається в статусі підозрюваного у кримінальній справі про несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації (ч. 2 ст. 349 КК), але звинувачення проти нього не висували.

Журналіст також дав підписку про нерозголошення.

Биковського затримали 8 серпня, перед цим в його квартирі був проведений обшук з вилученням електронних носіїв інформації.

Ірину Левшину затримали 9 серпня. Вона також є підозрюваною у "справі БелТА".

10 серпня її допитували в Слідчому комітеті протягом двох годин.

"Як мені сказали, мене помістили в кращу жіночу камеру з привілейованим ліжком. Зі ставлення персоналу на всіх рівнях правоохоронних органів мені здалося, що вони розуміють всю абсурдність того, що відбувається", - зазначила Левшина.

Нагадаємо, Слідчий комітет Білорусі після допиту відпустив журналістів Ігоря Хмару, Марію Сароку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецкага порталу про нерухомість Realt.by, яких затримали 8 серпня.

Згодом у Білорусі звільнили затриманого редактора видання Tut.by Галину Власик.

Також звільнили редактора сайту газети "Білоруси і ринок" Олексія Жукова, випускового редактора Tut.by Анну Колтигіну, редактора науково-популярного відділу Tut.by Анну Єрмачонок.

Крім того, на свободу вийшла і головна редакторка Tut.by Марина Золотова.

Довідка: 7 серпня у Білорусі з обшуками навідалися до редакцій двох ЗМІ - в інформаційне агентство "БелаПАН" та незалежне видання Tut.by.

За інформацією Tut.by, після обшуку у виданні затримали та заарештували на три доби їхнього головного редактора Марину Золотову, а також редакторів Анну Калтигіну й Галину Уласик.

Окрім того, до Слідчого комітету забрали редакторів Уляну Бобоєд, Дмитра Бобрика, журналістку Анну Єрмачонок. Їхні телефони були заблоковані..

У Раді Європи закликали білоруську владу звільнити затриманих за підозрою у несанкціонованому доступі до комп'ютерної інформації журналістів.

8 серпня обшуки у представників ЗМІ продовжилися - білоруські силовики прийшли з обшуком до кореспондента російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського, а також продовжили обшук в офісі Tut.by.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ