Таліби вбили 11 поліцейських Афганістану

В Афганістані в результаті нападу талібів на управління поліції в афганській провінції Балх 1 жовтня загинули щонайменше 11 співробітників поліції

Місцева влада повідомила, що таліби теж зазнали "важких втрат", передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Мотоколона з декількох сотень талібів атакувала будівлю поліції, в результаті виникла перестрілка бойовиків з поліцейськими.

За даними влади, таліби взяли в полон 13 поліцейських і підпалили будівлю відділку.

Представник екстремістського руху "Талібан" Забіулла Муджахід заявив, що бойовики захопили район Шорпепа, де і стався напад, у провінції Балх. Влада провінції побоюється, що кількість жертв може зрости до того, як підкріплення силовиків дістанеться у віддалений район.

Атаки талібів в Афганістані пожвавилися після того, як мирні переговори "Талібану" зі Сполученими Штатами щодо мирної угоди завершилися провалом.

Нагадаємо, 28 вересня в Афганістані під час президентських виборів на кількох виборчих дільницях прогриміли вибухи, внаслідок яких загинули мінімум дві людини, а ще 27 – зазнали поранення.

26 вересня в Афганістані бойовики радикального руху "Талібан" здійснили атаку на військовий блокпост у провінції Фар'яб, внаслідок чого загинули 15 людей.

На початку липня 2019 року Трамп заявив, що хоче вивести війська з Афганістану, проте залишить в країні розвідувальні служби.

7 вересня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп скасував заплановані переговори з представниками ісламістського угрупування "Талібан", а також із президентом Афганістану Ашрафом Гані у зв'язку з останнім терактом у Кабулі, вчиненим цією організацією.

8 вересня представник терористичної організації "Талібан" Забіхулла Муджахід заявив, що у зв'язку з відмовою від переговорів громадяни США в Афганістані понесуть ще більші втрати, ніж зараз.

А 9 вересня Сполучені Штати Америки вирішили відкликати свого представника на мирних переговорах в Афганістані з радикальним угрупованням "Талібан" Залмая Халілзада.

Довідка: Наразі таліби контролюють майже половину території Афганістану і є потужнішими, ніж будь-коли з часу початку військової операції США в країні у жовтні 2001 року. До цього часу вони відмовлялися вести прямі перемовини з чинним афганським урядом, вважаючи його маріонеткою США. Утім, вони неодноразово заявляли, що сядуть за стіл переговорів з будь-яким афганцем, навіть державним чиновником, але як пересічним громадянином, а не представником влади.

Зараз в Афганістані дислокуються близько 14 тисяч американських військовослужбовців. Більшість з них займаються підготовкою і консультуванням афганських військових. Починаючи з 2001 року, в Афганістані загинули близько 2300 американських військових, а понад 20 тисяч дістали поранень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme