UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

США відкликали свого представника на мирних переговорах із талібами

Сполучені Штати Америки вирішили відкликати свого представника на мирних переговорах в Афганістані з радикальним угрупованням "Талібан" Залмая Халілзада

Про це телеканалу CNN повідомив державний секретар США Майк Помпео, передає Depo.ua.

Так, за словами Помпео, Вашингтон відкликав свого представника на мирних переговорах Халілзада, який вів переговори з екстремістським угрупованням "Талібан", у зв'язку із загибеллю американського солдата.

Також держсекретар США висловив надію, що бойовики-таліби змінять свою поведінку", оскільки "Талібан" "перейшов межу", вчинивши черговий теракт у Кабулі.

Нагадаємо, на початку липня 2019 року Трамп заявив, що хоче вивести війська з Афганістану, проте залишить в країні розвідувальні служби.

Також Трамп заявив, що виграв би війну в Афганістані за тиждень, але не хоче вбивати 10 млн людей.

30 серпня стало відомо, що США виведуть з Афганістану понад п'ять тисяч військових.

6 вересня афганський уряд вступив у запеклу суперечку з посланцем президента США Дональда Трампа Залмаєм Халілзадом із приводу запропонованої угоди Вашингтона й Талібану щодо виведення з країни американських військ.

7 вересня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп скасував заплановані переговори з представниками ісламістського угрупування "Талібан", а також із президентом Афганістану Ашрафом Гані у зв'язку з останнім терактом у Кабулі, вчиненим цією організацією.

8 вересня представник терористичної організації "Талібан" Забіхулла Муджахід заявив, що у зв'язку з відмовою від переговорів громадяни США в Афганістані понесуть ще більші втрати, ніж зараз.

Згодом Німеччина повідомила, що також призупиняє роботу в Афганістані після теракту в Кабулі.

Довідка: Наразі таліби контролюють майже половину території Афганістану і є потужнішими, ніж будь-коли з часу початку військової операції США в країні у жовтні 2001 року. До цього часу вони відмовлялися вести прямі перемовини з чинним афганським урядом, вважаючи його маріонеткою США. Утім, вони неодноразово заявляли, що сядуть за стіл переговорів з будь-яким афганцем, навіть державним чиновником, але як пересічним громадянином, а не представником влади.

Зараз в Афганістані дислокуються близько 14 тисяч американських військовослужбовців. Більшість з них займаються підготовкою і консультуванням афганських військових. Починаючи з 2001 року, в Афганістані загинули близько 2300 американських військових, а понад 20 тисяч дістали поранень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme