Суд не відпустив з-під варти експрезидента Киргизстану

Бішкекський міський суд відмовив у зміні запобіжного заходу арештованому експрезиденту Киргизстану Алмазбеку Атамбаєву

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ТАСС.

Рішення суду Першотравневого району столиці Киргизстану про арешт Атамбаєва як мінімум до 26 серпня Бішкекських міським судом залишено чинним.

"Бішкекський міськсуд, виносячи це рішення, порушив багато законодавчих актів, в тому числі про гарантії діяльності експрезидента", – заявив адвокат Атамбаєва Сергій Слєсарєв.

Нагадаємо, колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва звинуватили в підготовці державного перевороту.

Також експрезидента Атамбаєва звинувачують в інших особливо тяжких злочинах – організація масових заворушень, вбивство, замах на вбивство.

Як відомо, 7 серпня повідомлялося, що у Киргизстані будинок експрезидента штурмує спецназ.

Під час штурму резиденції колишнього президента Киргизії Алмазбека Атамбаєва в селищі Кой-Таш загинула людина (спецназівець), 36 людей зазнали поранень різного ступеня тяжкості, більшість із них — прихильники Атамбаєва. Також серед поранених 15 співробітники правоохоронних органів. 

Начальник ГУ МВС Чуйської області Киргизстану Самат Курманкулов впав у кому через травму, отриману під час зіткнень біля резиденції експрезидента країни Алмазбека Атамбаєва.

8 серпня Атамбаєв сам здався правоохоронцям і був вивезений з резиденції. Пізніше ЗМІ оприлюднили відео затримання експрезидента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва.

Однак згодом стало відомо, що затриманий експрезидент Киргизстану відмовився співпрацювати зі слідством.

Згодом у будинку колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва в селі Кой-Таш правоохоронці вилучили 11 одиниць вогнепальної зброї та боєприпаси.

Довідка. Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні парламент позбавив його недоторканості, тож тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільненню кримінального авторитету Азіза Батукаєва. Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень — у корупції, незаконному збагаченні, заволодінні земельною ділянкою, звільненні кримінального авторитету та інших корупційних діяннях.

Правоохоронці неодноразово викликали Атамбаєва на допит, однак той не з’являвся. Як розповіли Громадському місцеві журналісти, затримання експрезидента очікували ще після зняття з нього недоторканості, однак тоді цього не сталося.

Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру свого однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, точні причини цьому невідомі, проте це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme