UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Під час штурму резиденції Атамбаєва загинув спецназівець, десятки поранених

Під час штурму резиденції колишнього президента Киргизії Алмазбека Атамбаєва в селищі Кой-Таш 7 серпня співробітники спецназу загинула людина
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Kloop.

36 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості, більшість із них — прихильники Атамбаєва. Також серед поранених 15 співробітники правоохоронних органів. Один спецназівець загинув.

За словами адвоката Атамбаєва Сергія Слєсарєва, "він знаходиться в безпечному місці" і не затриманий.

Президент Сооронбай Жеенбеков перервав свою відпустку і терміново повернувся до Бішкеку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Киргизстані будинок експрезидента штурмує спецназ.

Згодом ЗМІ повідомляли, що експрезидента Киргизстана затримали, проте його прибічники і донька спростували цю інформацію.

Довідка. Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні парламент позбавив його недоторканості, тож тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільненню кримінального авторитету Азіза Батукаєва. Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень — у корупції, незаконному збагаченні, заволодінні земельною ділянкою, звільненні кримінального авторитету та інших корупційних діяннях.

Правоохоронці неодноразово викликали Атамбаєва на допит, однак той не з’являвся. Як розповіли Громадському місцеві журналісти, затримання експрезидента очікували ще після зняття з нього недоторканості, однак тоді цього не сталося.

Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру свого однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, точні причини цьому невідомі, проте це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупціїта розкритикував боротьбу з нею за минулої влади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme