UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Стало відомо, у яких країнах досі немає COVID-19

За даними ООН, поки більшість країн світу постраждало від пандемії cмертельного коронавірусу, однак 19 держав та залежних територій не підтверджували жодного випадку зараження цією недугою

Про це передає Depo.ua із посиланням на MSN.

Зазначається, що країни, яких не "скосив" коронавірус, знаходяться в основному в південних регіонах планети — Океанії, Африці, Азії.

В Африці повідомлень про зараження не надходило з Лесото, Коморських островів, Сан-Томе і Прінсіпі, Малаві, Південного Судану.

В Азії заражень не підтверджували Туркменістан, Північна Корея (КНДР), Таджикистан і Ємен.

В Океанії жодного хворого не зафіксовано на територіях Соломонових островів Самоа, Палау, Тувалу, Науру, Кірібаті, Федеративної держави Мікронезія, Вануату, Тонга, Маршаллових островів.

Наголошується, що в ООН стурбовані ризиком для країн, які можуть дуже важко постраждати, оскільки їх економіка слабка, а система охорони здоров'я погано розвинена. Крім того, такі політично закриті режими як Туркменістан або КНДР можуть просто не повідомляти про хворобу в політичних цілях. Наприклад, в Туркменістані заборонено використовувати слово "коронавірус", а люди, які розмовляють на цю тему, можуть бути заарештовані. 

У ризикованому становищі знаходяться такі країни, як Ємен і Південний Судан, де тривають внутрішні конфлікти. Близько 80% жителів Ємену не мають доступу до медицини і покладаються лише на міжнародну гуманітарну допомогу.

"Це дуже вразливе поєднання економічної кризи і кризи в галузі охорони здоров'я, — сказав директор ЮНКТАД з глобалізації і стратегіях розвитку Річард Козул-Райт.

Він додав, що світ повинен знайти шляхи зміцнення системи охорони здоров'я в країнах, що розвиваються, та підвищити їхню стійкість щодо цього.

Нагадаємо, Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію глобальної солідарності в боротьбі проти COVID-19, ініціаторами якої виступили Гана, Індонезія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сінгапур і Швейцарія, а співавторами – 188 держав, зокрема й Україна.

Також повідомлялося, що Нью-Йорк обігнав Китай за кількістю коронавірусних.

За останніми даними, у світі з 1 014 673 випадків захворювання 210 335 осіб одужала та 52 973 померло від ускладнень, спричинених хворобою

Водночас в Україні зафіксовано 897 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme