UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Німеччина призупинила роботу в Афганістані після теракту в Кабулі

Федеральна поліція Німеччини та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) призупинили роботу в Афганістані після теракту в Кабулі

Про це повідомило видання Spiegel Online, пише Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Поліція та GIZ перевели більшу частину своїх співробітників за межі Афганістану або на базу в місті Мазарі-Шаріф на півночі країни, де більш безпечно. У Кабулі залишилися лише кілька людей, які розміщені на військовій базі в аеропорту столиці. Реалізація німецьких проектів припинена.

В районі, де стався теракт, розташовані офіси поліції Німеччини та GIZ. Вони не отримали ушкоджень, але більше не вважаються безпечними. Німецькі співробітники вчасно змогли сховатися і під час атаки не постраждали, проте згоріли кілька джипів, що належать їм.

Нагадаємо, на початку липня 2019 року Трамп заявив, що хоче вивести війська з Афганістану, проте залишить в країні розвідувальні служби.

Також Трамп заявив, що виграв би війну в Афганістані за тиждень, але не хоче вбивати 10 млн людей.

30 серпня стало відомо, що США виведуть з Афганістану понад п'ять тисяч військових.

6 вересня афганський уряд вступив у запеклу суперечку з посланцем президента США Дональда Трампа Залмаєм Халілзадом із приводу запропонованої угоди Вашингтона й Талібану щодо виведення з країни американських військ.

7 вересня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп скасував заплановані переговори з представниками ісламістського угрупування "Талібан", а також із президентом Афганістану Ашрафом Гані у зв'язку з останнім терактом у Кабулі, вчиненим цією організацією.

8 вересня представник терористичної організації "Талібан" Забіхулла Муджахід заявив, що у зв'язку з відмовою від переговорів громадяни США в Афганістані понесуть ще більші втрати, ніж зараз.

Довідка: Наразі таліби контролюють майже половину території Афганістану і є потужнішими, ніж будь-коли з часу початку військової операції США в країні у жовтні 2001 року. До цього часу вони відмовлялися вести прямі перемовини з чинним афганським урядом, вважаючи його маріонеткою США. Утім, вони неодноразово заявляли, що сядуть за стіл переговорів з будь-яким афганцем, навіть державним чиновником, але як пересічним громадянином, а не представником влади.

Зараз в Афганістані дислокуються близько 14 тисяч американських військовослужбовців. Більшість з них займаються підготовкою і консультуванням афганських військових. Починаючи з 2001 року, в Афганістані загинули близько 2300 американських військових, а понад 20 тисяч дістали поранень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme