Кабул висловив занепокоєння можливою угодою США з талібами

Афганський уряд вступив у запеклу суперечку з посланцем президента США Дональда Трампа Залмаєм Халілзадом із приводу запропонованої угоди Вашингтона й Талібану щодо виведення з країни американських військ

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на NBC News.

Зазначається, що впродовж останніх днів переговори афганських чиновників і Халілзада були напруженими на тлі новин про запропоновану угоду Вашингтона з талібами.

За словами одного з дипломатів, близького до переговорів, уряд Афганістану відреагував на брифінг зі спецпосланцем "погано", і дискусії були відзначені під "шаленими аргументами".

Водночас Державний департамент США відмовився коментувати переговори в Кабулі, а також надати деталі запропонованої Вашингтоном угоди з талібами.

Згідно з інформацією видання, в рамковій угоді США з Талібаном передбачається поетапне виведення американських військ в обмін на згоду талібів розпочати мирні переговори з афганським урядом і зобов'язання не допускати використання районів, що знаходяться під їх контролем, як оплотів для "Аль-Каїди", Ісламської держави або інших терористичних груп.

Нагадаємо, на початку липня 2019 року Трамп заявив, що хоче вивести війська з Афганістану, проте залишить в країні розвідувальні служби.

Також Трамп заявив, що виграв би війну в Афганістані за тиждень, але не хоче вбивати 10 млн людей.

30 серпня стало відомо, що США виведуть з Афганістану понад п'ять тисяч військових.

Довідка: На даний час таліби контролюють майже половину території Афганістану і є потужнішими, ніж будь-коли з часу початку військової операції США в країні у жовтні 2001 року. До цього часу вони відмовлялися вести прямі перемовини з чинним афганським урядом, вважаючи його маріонеткою США. Утім, вони неодноразово заявляли, що сядуть за стіл переговорів з будь-яким афганцем, навіть державним чиновником, але як пересічним громадянином, а не представником влади.

Зараз в Афганістані дислокуються близько 14 тисяч американських військовослужбовців. Більшість з них займаються підготовкою і консультуванням афганських військових. Починаючи з 2001 року, в Афганістані загинули близько 2300 американських військових, а понад 20 тисяч дістали поранень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme