США радять не втручатися у створення нової влади Молдови

Сполучені Штати Америки закликають з повагою ставитись до результатів лютневих виборів у Молдові і застерігають не втручатися в процес формування нової влади

Про це заявила офіційний представник Держдепу США Морган Ортагус, пише Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Сполучені Штати закликають всі сторони у Молдові проявляти стриманість і домовлятися про шлях вперед через політичний діалог. Парламентські вибори 24 лютого були конкурентними і поважали основні права. Воля молдавського народу, виражена на цих виборах, повинна поважатися без втручання", - сказано в заяві без уточнень, хто саме здійснює втручання.

У Держдепі додали, що забезпечення процвітаючого і демократичного майбутнього Молдови та її громадян є спільною метою, яку США продовжуватимуть підтримувати.

Як відомо, парламентська більшість у Молдові у складі проросійської Соцпартії та проєвропейського блоку ACUM обрала керівництво законодавчого органу (його очолила соціалістка Гречана), та призначила уряд на чолі з проєвропейською прем'єркою Майєю Санду. Попередня влада вважає всі суботні рішення парламенту нелегітимними. Обидві сторони звинувачують одна одну в узурпації влади.

Європейський союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно повідомив, що вважає легітимним обрання нового уряду.

Нагадаємо, 7 червня проросійська партія соціалістів Молдови прийняла рішення не створювати коаліцію з жодною з партій.

Згодом Конституційний суд Молдови ухвалив рішення, згідно з яким президент Ігор Додон повинен розпустити парламент 10 червня.

8 червня президент Молдови Ігор Додон відмовився розпустити парламент і запросив парламентські партії на консультації у понеділок, 10 червня.

Того ж дня у парламенті Молдови заявили про створення парламентської коаліції, до складу якої увійшли Партія соціалістів і політичний блок "ACUM".

Молдовські депутати на екстреному засіданні парламенту 61 голосом "за" визнали Молдову "захопленою державою".

Також парламент Молдови обрав нового прем'єр-міністра.

9 червня Конституційний суд Модови призначив тимчасового виконувача обов'язки президента країни заступника глави Демократичної партії Павела Філіпа.

Тимчасовий виконувач обов'язки президента Молдови Павел Філіп оголосив про розпуск молдовського парламенту й оголосив про дострокові вибори до парламенту, які відбудуться 6 вересня 2019.

Європейський союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно вважає легітимним обрання нового уряду Молдови.

9 червня ввечері Рада національної безпеки і оборони України провела розширену нараду щодо розвитку подій у Молдові.

10 червня стало відомо, що НАТО стурбоване політичною кризою в Молдові і закликає політичні сторони до стриманості і врегулювання ситуації шляхом діалогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme