США визнали, що Китай в будь-який момент може відключити Америку від електрики

Китай і ще «одна-дві країни» можуть в будь-який момент відключити систему електропостачання та інші комунальні системи США

США визнали, що Китай в будь-який момент…

Про це заявив глава Агентства національної безпеки (АНБ) адмірал Майкл Роджерс, виступаючи перед комісією конгресу, передає ДеПо з посиланням на NEWSru.com.

Роджерс, який також очолює Кіберкомандування США, повідомив: спецслужби виявили, що шкідливе програмне забезпечення з КНР та інших країн присутнє повсюдно в американських комп'ютерних мережах, що забезпечують життєдіяльність громадян, пише CNN.

«Це дозволяє вибірково відключати ділянки інфраструктури, які постачають послуги населенню», - заявив Роджерс.

Компанія Mandiant, яка спеціалізується на кібербезпеці, опублікувала звіт, з якого випливає, що хакерам, працюючим на КНР, вдалося проникнути в комунальні системи США. Йдеться про системи, що забезпечують функціонування країни, від виробництва електроенергії до водопроводів і бензопроводів.

Роджерс також підтвердив, що Китай та інші країни, а також хакерські угрупування, продовжують займатися промисловим шпигунством і намагаються отримати доступ в комп'ютерні системи американських урядових відомств і приватних компаній в США.

В Китаї гнівно відреагували на звинувачення глави АНБ. Офіційний представник МЗС КНР Хун Лей, виступаючи на регулярному прес-брифінгу в п'ятницю, 21 листопада, заявив, що китайський уряд забороняє кібершпіонаж і сам часто стає жертвою подібних атак з боку США, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, раніше британські ЗМІ повідомили, що російські хакери зламали комп'ютерні мережі в країнах ЄС і США і отримали доступ до десяткам тисяч відеокамер в приватних квартирах і будинках.

«Китайський уряд рішуче бореться з подібними діями. Реальність неможливо заперечувати», - підкреслив Хуан Лей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme