США хочуть випробувати крилату ракету, - ЗМІ

США планують провести випробування крилатої ракети наземного базування в серпні поточного року - в цьому місяці Вашингтон має намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД)

Про це заявив високопоставлений представник Пентагону, який відмовився назвати своє ім'я, передає Depo.ua з посиланням на Reuters.

Йдеться про крилату ракету наземного базування з радіусом дії 1000 км.

"Ми збираємося випробувати крилату ракету наземного базування в серпні", - повідомило джерело.

За його словами, в разі успішних випробувань ці ракети можуть бути розгорнуті американською армією вже через 18 місяців.

Тим часом прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, як пише RT, назвав такі плани США "логічним продовженням позиції Вашингтона". Він заявив, що "саме США, а не Росія застосовували системи", які де-факто порушували основні положення договору ДРСМД.

Нагадаємо, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

У НАТО стурбовані тим, що Росія не дотримується зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Водночас на Росії вважають неприйнятною вимогу США знищити всі ракети 9М729, які викликають у Вашингтона підозри в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

4 березня Путін підписав указ про призупинення ракетного договору

Довідка: Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme