Шестеро британців погодилися обміняти дитину на безкоштовний Wi-Fi

Підписана ними угода виявилася частиною соціального експерименту, вигаданого Європолом та фахівцями з кібербезпеки

Шестеро британців погодилися обміняти ди…

Фінська компанія F-Secure спільно з європейськими правоохоронними органами вирішила перевірити, наскільки уважно люди читають умови користування відкритою бездротовою мережею при підключенні до Інтернету в кафе чи парку, повідомляє ДеПо з посиланням на The Guardian.

Для цього фахівцями фірми було створено кілька відкритих точок доступу до Wi-Fi. Одну з мереж запустили в кафе Brera в діловому районі Canary Wharf на сході Лондона, іншу - в самому центрі, неподалік від конференц-залу Queen Elizabeth II Conference Centre.

При підключенні до Wi-Fi в обох місцях власникам ноутбуків і смартфонів пропонувалося підписати (натиснути кнопку «згоден») «стандартні» умови користування мережею. В об'ємний текст угоди, написаний як і більшість подібних документів дрібним шрифтом, включили лише один незвичайний пункт - зобов'язання в обмін на доступ до бездротового Інтернету віддати компанії-провайдеру свого первістка.

Загалом на такі умови підключення погодилися шестеро людей, після чого експеримент вирішено було припинити. Незважаючи на те, що з формальної точки зору F-Secure дійсно отримала права на дітей користувачів, представники фірми вже заявили, що не збираються відбирати у батьків їх нащадків.

Як говориться в прес-релізі, опублікованому на офіційному сайті компанії, експеримент показав, що більшість користувачів відносяться до угод подібного роду вкрай неуважно і не схильні при підключенні до мережі в громадських місцях дбати про власну безпеку.

«Всім подобається користуватися безкоштовним Wi-Fi, оскільки він допомагає економити на роумінгу або мобільному інтернеті в цілому. Але проведений досвід наочно продемонстрував: люди надто охоче підключаються до будь-якої доступної мережі, незважаючи на те, що такі точки доступу легко можуть бути спеціально налаштовані зловмисниками для подальшого злому пристрою», - зазначив Шон Салліван, радник з безпеки F-Secure.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme