Сенат США хоче покарати санкціями 24 ФСБшників за атаку на Україну біля Керчі

Група сенаторів від Демократичної та Республіканської партій представили до Сенату США законопроект про збільшення "економічного, політичного та дипломатичного тиску на Росію у відповідь на її втручання у демократичні процеси за кордоном, шкідливий вплив у Сирії та агресію проти України, включно з Керченською протокою"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Законопроект під абревіатурою DASKA (Defending American Security from Kremlin Aggression Act - Акт про захист безпеки Америки від агресії Кремля) пропонує створити державний центр координації заходів спрямованих на захист у кіберпросторі, та центр координації санкцій.

Законопроект також передбачає позбавлення президента США повноважень щодо виходу із НАТО без відповідного голосування у Сенаті. Ним також передбачається посилення санкційного тиску на Москву за її втручання у демократичні процеси за кордоном та продовження Росією агресії проти України.

Зокрема пропонуються такі заходи у відповідь на агресію Кремля проти України:

- санкції проти 24 агентів ФСБ, які вважаються причетними до нападу у Керченській протоці - у відповідь на утримання Росією 24 українських моряків;

- санкції проти суднобудівного сектору Росії, якщо Росія порушить свободу навігації у Керченській протоці, або будь-де у світі;

- санкції щодо підтримки розробки сирої нафти на нафтових ресурсів у Росії;

- санкції щодо державних енергетичних проектів за межами Росії.

Нагадаємо, сенатори США Ліндсі Грем і Боб Менендес підготували проект санкцій проти Росії у відповідь на втручання у вибори в інших країнах, а також у зв'язку з російською агресією в Україні. Йдеться про обмеження щодо банків, енергетичних компаній, суверенного боргу. Крім того, американські сенатори розраховують ввести санкції проти проектів російського СПГ за межами країни. Пропонується ввести санкції проти фізичних осіб, пов'язаних з президентом Росії Володимиром Путіним.

12 лютого стало відомо, що США і ЄС майже завершили процес узгодження пакету нових санкцій проти Росії через агресивні дії в Чорному та Азовському морях та незаконне захоплення трьох українських кораблів і членів екіпажів.

У МЗС Великої Британії офіційно підтвердили, що разом з країнами Європейського Союзу ведуть роботу над новими санкціями проти Росії через її агресію в Керченській протоці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook